تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر مناسب است؟

تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر مناسب است؟

دیسک کمر یکی از شایع‌ترین عارضه‌هایی است که امروزه در بین سالمندان و حتی قشر جوان، بسیار رایج شده است. یکی از مهم‌‌ترین مواردی که برای درمان دیسک کمر باید به آن توجه شود، استفاده از تشک مناسب است. چرا که بدن ما در هنگام خواب باید در وضعیتی مناسب و ریلکس قرار بگیرد. بنابراین خریدن تشک طبی مناسب برای دیسک کمر، می‌تواند عضلات و اسکلت بدن شما را در وضعیتی مناسب قرار دهد. از این رو، در ادامه مطالب قصد داریم به معرفی تشک مناسب برای دیسک کمر بپردازیم.

کدام نوع تشک برای دیسک کمر مناسب است؟

تشک‌‌ها انواع مختلفی دارند، اما اگر شما دارای مشکلات و یا عارضه‌هایی همچون دیسک کمر هستید، باید نظر پزشک خود را در این باره بدانید.
کسانی که از مشکلات ستون فقرات در کمر یا گردن خود رنج می‌برند یا حتی کسانی که مشکلات ارتوپدی مثل لگن یا زانو دارند، انتخاب تشک برایشان بسیار حساس است. در این مورد بیماران به دو دسته تقسیم می‌شوند:
کسانی که به تشک سفت نیاز دارند (همچون فرش)؛ یعنی این افراد به راحتی می‌توانند بر روی فرش استراحت کنند.
کسانی که با توجه به نوع بیماری خود و نظر پزشک، به تشکی مناسب‌تر نسبت به تشک‌های سفت نیاز دارند.

بهترین تشک برای دیسک کمر
تشک طبی مخصوص دیسک کمر

کسانی که باید از تشک سفت استفاده کنند، بایستی که تشک طبی مخصوص دیسک کمر یا تشک‌های ارتوپدیک را تهیه کنند.
1. این تشک طبی دیسک کمر، میزان سختی متفاوتی دارد که بین 85 تا 100 درصد متغیر است. استفاده کردن از این تشک‌‌ها برای افرادی که عمل جراحی ارتوپدی انجام داده‌اند بسیار مفید خواهد بود؛ چرا که با توجه به نظر پزشکان متخصص، توصیه می‌شود که مهره‌های کمر، گردن، زانوها و لگن تکان نخورند و در شرایط مناسبی قرار بگیرند. برای خریدن این تشک طبی مخصوص دیسک کمر، تشک رویال بهترین گزینه است و انواع متفاوتی از این تشک‌ها را به شما معرفی خواهد کرد.
2. دسته دیگر افراد که شامل بیشتر مشتریان می‌شوند، طرفدار تشکی هستند که بر اساس انحنای اندامشان در تشک فرو رفتگی ایجاد شود. این نوع تشک‌‌ها نیز می‌توانند برای بیمارانی که مشکلات بسیار حاد در زمینه ستون فقرات یا دیسک کمر ندارند، مورد استفاده باشد؛ اما حتما باید با توجه به دستور پزشک مورد نظر و میزان علاقه شخص صورت بگیرد. البته تقریبا همه افراد در حال حاضر از این نوع تشک‌‌ها استفاده می‌کنند و رضایت بالایی نیز دارند. برای تهیه این نوع تشک‌‌ها هم نمایندگی‌های تشک رویال یا سایت آن، بهترین گزینه برای خریداران آن خواهد بود.

میزان سفتی و نرمی تشک

چرا میزان سفتی و نرم تشک مهم است؟
به جرات می‌توان گفت که مهم‌ترین اصلی که باید در خرید تشک، چه برای افراد سالم و چه برای افراد دارای مشکلات ستون فقرات من جمله دیسک کمر، در نظر گرفته شود میزان سفتی یا نرمی تشک طبی است.
از آنجایی که در هنگام خواب، کمر شما تماس بسیار زیادی با تشک دارد، نیاز است تشکی را که انتخاب می‌کنید، کمر و ستون فقرات شما را در راحت‌‌ترین وضعیت ممکن قرار دهد.
از طرفی تشک خیلی سفت برای این دسته از مشکلات اصلا مناسب نیست و حتی می‌تواند باعث افزایش آن‌ها شود و فشاری مضاعف را به کمر شخص وارد خواهد کرد.
خریدن تشک طبی که خیلی نرم باشد نیز برای مشکلات دیسک کمر یا ستون فقرات، اصلا مناسب نیست. زیرا باعث فرو بردن عضلات در خود می‌شود و باعث می‌شود که کمر حالتی خمیده و تا شده پیدا کند.
در مجموع بهتر است که تشک انتخابی از نظر سفتی یا نرمی، چیزی مابین این دو مدل باشد. یعنی بایستی که علاوه بر راحت بودن، وضعیت ستون فقرات و کمر در حالت صحیح خود قرار بگیرد.

تاثیر میزان سفتی و نرم تشک بر دیسک کمر
سخن پایانی

باید در نظر داشت که برای بهبود مشکلات دیسک کمر و ستون فقرات، تنها انتخاب یک تشک مناسب کافی نیست. باید با توجه به توصیه‌های پزشک خود روزانه ورزش‌های مناسب دیسک کمر و سایر عوامل مورد نیاز را انجام دهید.
در کنار ورزش صحیح و تشک مناسب باید توجه داشته باشید که فعالیت‌های جسمانی خود را با عجله انجام ندهید یا برای بلند شدن از تخت نباید عجله کنید.
برای تهیه تشک طبی مورد نظر، قطعا تشک رویال که بزرگ ترین تولید کننده تشک‌‌های طبی برای دیسک کمر است، بهترین گزینه به شمار می‌رود.
مشاوران تشک رویال، با ارائه کردن اطلاعات مفید و متناسب با شرایط هر کس، به شما کمک خواهند کرد که تشک طبی مناسب خود را با توجه به نیازتان تهیه کنید.

منا دانشمندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *