تشک مناسب واریس

واریس


به منظور جلوگیری از آسیب و عوارض طولانی مدت، افراد مبتلا باید درمان واریس را در مراحل اولیه شروع کنند. روش درمان به اولیه یا ثانویه بودن وریدهای واریسی و لزوم درمان بستگی دارد.


اقدامات غیر دارویی

رویه های عمومی ورزش ماهیچه های ساق پا را تحریک می کند و جریان برگشت خون وریدی به قلب را افزایش می دهد. درمان های حرکتی هدفمند ممکن است در بیماران مسن یا بی حرکت ضروری باشد. بالا بردن پاها و دادن دوش خنک به پاها نیز تأثیر مثبتی بر روی رگ ها دارد. حتی اگر این اقدامات نتواند رگ های واریسی را از بین ببرد، باز هم اثر تسکین دهنده ای بر علائم دارد.

واریس


باندهای فشاری

 وریدهای پا را منقبض می کنند و در نتیجه عملکرد جریان معکوس طبیعی را پشتیبانی می کنند. همچنین می توان از این طریق از ادم جلوگیری کرد و ادم موجود را کاهش داد. باندهای خمیر روی معمولاً هفته ای دو بار تعویض می شوند، بنابراین حدود 80 ساعت به طور مداوم روی پا می مانند. بنابراین، نشانه این روش مطمئناً محدود است! آنها همچنین این مضرات را دارند که کاملاً سفت هستند و فشار را به سرعت از دست می دهند، به همین دلیل است که باندهای فشاری هنگام درمان ادم ترجیح داده می شوند! فقط بعد از اینکه ساق تا حد زیادی رفع احتقان شد، معمولاً از جوراب‌های فشاری برای لاغر نگه داشتن ساق پا استفاده می‌شود. در مورد ترومبوز سیاهرگی تازه و گسترده، اغلب پس از رفع احتقان اولیه از جوراب ساق بلند تا ران استفاده می شود. پس از حدود دو ماه و به خصوص در مورد سندرم احتقان مزمن، معمولاً یک جوراب فشاری کلاس II کفایت می کند.

 بسته به یافته ها، جوراب فشاری سبک تر نیز می تواند کافی باشد. کلاس به ندرت ضروری است و کلاس فشرده سازی IV فقط در اشکال شدید ادم عمدتاً لنف ادم عظیم استفاده می شود. معمولاً جوراب‌های بافتنی دایره‌ای به اصطلاح برای جوراب‌های فشرده کافی هستند، اما بسته به اندیکاسیون و شرایط آناتومیکی، ممکن است جوراب بافتنی صاف نیز نشان داده شود. با این حال، در مورد ادم واضح‌تر، ابتدا باید از باندهای فشاری و سایر اقدامات ضد احتقان برای کاهش تورم تا حد ممکن استفاده کرد، زیرا جوراب‌های فشاری فقط اندازه ثابتی دارند و بنابراین نمی‌توانند به طور کامل ساق پا را رفع کنند.

یک پای بدون احتقان پاهای خود را برای مدت طولانی لاغر نگه دارید. جوراب های فشاری نباید در بیماران مبتلا به بیماری های پوستی گریان، آرتریت روماتوئید یا بیماری انسداد شریانی شدید پاها استفاده شود. در ابتدای درمان احتقان‌زدن، فشرده‌سازی پنوماتیک نیز می‌تواند بسیار مفید باشد، به طوری که پای آسیب‌دیده توسط یک کاف بادی ماساژ داده می‌شود. فقط در مورد بیماری قلبی شدید باید احتیاط کرد. جوراب‌های به اصطلاح ساپورت را باید از جوراب‌های فشاری متمایز کرد که فشار ضعیف‌تری دارند و بنابراین پوشیدن راحت‌تر هستند، اما فقط اثر فشرده‌سازی کمتری دارند و البته هرگز به‌صورت جداگانه تولید نمی‌شوند. با این وجود، آنها قطعاً جایگاه خود را در درمان احساس سبکی (مثلاً قبل از قاعدگی) سنگینی در پاها دارند.


اقدامات دارویی

 تعدادی دارو وجود دارد که بسیاری از آنها بدون نسخه هستند و می توانند به کاهش علائم واریس کمک کنند. با این حال، هیچ قرص، قطره یا پمادی وجود ندارد که بتواند رگ های واریسی را درمان یا حتی از بین ببرد! این داروها که عمدتاً از عصاره‌های گیاهی تشکیل شده‌اند، دو حالت متفاوت دارند: تونیک‌های ورید اثر فعال‌کننده‌ای روی دیواره رگ‌ها دارند و برای افزایش خاصیت ارتجاعی آن‌ها در نظر گرفته شده‌اند. داروهای ضد ادم نفوذپذیری دیواره سیاهرگ ها را کاهش می دهند و برای جلوگیری یا کاهش تجمع مایع در بافت در نظر گرفته شده اند. شاه بلوط اسب، برگ تاک قرمز یا روتوسیدها (رنگدانه های گیاهی) به عنوان عصاره گیاهی استفاده می شود. این داروها به صورت قرص، کپسول یا برای استفاده خارجی به شکل کرم یا پماد در دسترس هستند. با این حال، چنین داروهایی برای استفاده خوراکی تنها در صورتی کار می کنند که به طور مداوم در مدت زمان طولانی و در دوزهای کافی مصرف شوند بنابراین فقط یک کپسول در هوای گرم بی معنی است.

تشک مناسب واریس

افرادی که واریس دارند در پاهای خود احساس درد و ناراحتی می کنند و باید در هنگام خواب بر روی تشک هایی بخوابند که کمتر به بدن و پاهایشان فشار وارد شود. کارخانه تشک رویال مشکل این بیماران را رفع کرده و تشک های طبی و طبی فنری را روانه بازار کرده است. شما اگر واریس دارید بهتر است از تشک های مخصوص درد واریس رویال استفاده کنید و درد خود را کمتر کنید.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *