هر آنچه که لازم است پیش از خرید تشک بدانیم

آنچه که لازم است پیش از خرید تشک بدانیم

خوب خوابیدن و داشتن استراحت کافی در طول شبانه روز، در داشتن یک زندگی سالم و شاد تاثیر فراوانی دارد. برای داشتن یک خواب آرام و راحت، باید بستر خواب مناسبی داشته باشیم پس حتما بهترین نوع از تشک را برای خود انتخاب کنید. در حال حاضر انواع مختلفی از تشک در بازار وجود دارد که از نظر کیفی با هم تفاوت دارند و تشک های فنری و طبی جزو پر فروش ترین انواع تشک هستند.

نکات مهم در زمان خرید تشک

بدون شک آرامش و راحتی هنگام خواب برای هر فردی اهمیت دارد و لازمه یک خواب خوب، داشتن بستر خواب مناسب است. در حال حاضر اکثر افراد تشک را برای خواب انتخاب می کنند اما باید دانست که هر تشکی مناسب و استاندارد نیست. حال چندین مورد مهم از نکات خرید تشک را با هم بررسی می کنیم. ابتدا دقت کنید که تشک مورد نظر از هر جهت، دارای استاندارد لازم باشد زیرا تنها در این صورت می توانید با آرامش روی آن بخوابید.

جنس و انعطاف پذیری تشک هم خیلی مهم است در واقع میزان انعطاف تشک باید به گونه ای باشد که هنگام دراز کشیدن روی آن به ستوان فقرات فشاری وارد نشود. تشک های خیلی سفت و خیلی نرم اصلا مناسب نیستند. به نوع فنر تشک حتما دقت کنید و اگر استحکام و مقاومت مناسبی داشت آن را انتخاب کنید.

نکات مهم در زمان خرید تشک

بهتر است تشک ها دارای روکش باشند زیرا محافظ تشک جابجایی آنها را راحت تر می کند و از کثیف شدن تشک هم جلوگیری می کند. پیش از خرید در رابطه با برندهای مهم و با کیفیت انواع تشک اطلاعاتی به دست آورید سپس با آگاهی کامل بهترین تشک را خریداری کنید. توجه داشته باشید که مراکز مهم و معتبر همیشه بهترین انواع از تشک استاندارد را عرضه می کنند پس به چنین مراکزی برای خرید مراجعه کنید.

تشک باید دارای ارتفاع مناسبی باشد به طوری که وقتی آن را روی تخت قرار می دهید حدود چند سانتیمتر از سطح تخت بالاتر باشد. مواد پرکردنی تخت نباید از نوع مواد شیمیایی و حساسیت زا باشند.

افرادی که مبتلا به کمردرد هستند بهتر است از تشک های که بافت آنها انعطاف پذیری کمتری دارد استفاده کنند. با نام و کاربرد انواع تشک آشنایی داشته باشید زیرا در این صورت می توانید راحت تر انواع تشک را از هم تشخیص دهید و با اطمینان خاطر نمونه موردنظر را انتخاب کنید. تشک ها باید سبک وزن باشند. هر نوعی از تشک که جنس متریال آن درجه یک باشد ماندگاری و طول عمر مفید بیشتری خواهد داشت.

نکات مهم در زمان خرید تشک

بهترین تشک برای خواب

زمانی که بعد از یک روز پر مشغله و فعالیت بر روی تخت دراز می کشید تازه متوجه خواهید شد که بدن شما تا چه اندازه نیاز به استراحت دارد. به همان نسبتی که داشتن پتو و بالش در کیفیت خواب شما تاثیر دارد تشک نیز حائز اهمیت است. تشکی که برای خوابیدن انتخاب می کنید باید شرایط خواب آرامی را برای شما فراهم کند. در حال حاضر تشک های فنری و طبی به عنوان باکیفیت ترین انواع از تشک شناخته شده اند که در انواع تک نفره و دو نفره موجود هستند.

درجه سفتی تخت باید به گونه ای باشد که هنگام خوابیدن روی آن کمر فرد احساس راحتی داشته باشد. هر چه درجه نرمی و سفتی تشک بیشتر باشد می تواند به کمر شما آسیب وارد کند.

برای امتحان کردن تشک طبی هنگام خرید در صورت امکان روی آن به حالت پشت دراز بکشید و پنجه دست خود را از قسمت گودی کمر عبور دهید حال بدانید که اگر این کار را به راحتی انجام دهید تشک موردنظر استاندارد کافی را برای یک خواب منظم خواهد داشت در غیر این صورت نامناسب است. از نظر علم پزشکی، تشک هایی که سفت تر هستند مانند تشک رویال گزینه بهتری برای خواب هستند زیرا این انواع از تشک علاوه بر موثر بودن در کیفیت خواب، دردهای عضلانی را هم از افراد دور می کند.

بهترین تشک برای خواب

تشک مناسب خواب، تشکی است که باعث گرفتگی عضلات و کمردرد نشود و از این نظر تشک طبی فنری در بازار با انواع دیگر تشک در رقابت هستند. توجه داشته باشید حتی اگر شما در حالت طبیعی مبتلا به کمردرد نباشید ولی از تشک ‌های نامناسب برای خواب استفاده کنید مطمئن باشید که خیلی سریع مبتلا به این درد عضلانی خواهید شد.

یک تشک خوب، از هر نظر باید دارای کیفیت و استاندارد لازم باشد تا شما بتوانید به عنوان یک کالای خواب مناسب و موثر از آن برای راحت خوابیدن استفاده کنید. توصیه می‌ کنیم پیش از خرید با کیفیت ‌ترین نوع از تشک در ابتدا در رابطه با سایر ویژگی‌ های آن تحقیقات لازم را انجام دهید.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *