بهترین روش تمیز کردن و شستن تشک تخت خواب

روش تمیز کردن و شستن تشک تخت خواب

حتما کثیف شدن تشک برای شما نیز یکی از آزاردهنده ترین صحنه هایی است که امکان رویایی با آن را دارید. این مشکل بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود و شما در حال حاضر به کمک روش های مختلف می توانید تشک خود را تمیز کنید. تحت چنین شرایطی تشک شما مثل روز قبل تمیز و بدون نقص خواهد بود و با تمیز کردن تشک خود می توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

شما به کمک روش های گوناگونی حتی در داخل خانه نیز می توانید به طور کامل تشک خود را تمیز کنید به واسطه تمیز کردن تشک احتمال بروز هرگونه مشکل تنفسی را به حداقل می رسانید و در شرایط بهتری می توانید تجربه یک خواب راحت را داشته باشید. یکی از پیش نیازهای اصلی خواب بدون نقص و پر از آرامش خرید تشک مناسب و با کیفیت و در پله دوم تمیز کردن آن به صورت دوره ای می باشد.

بهترین روش تمیز کردن تشک در منزل

شما بر اساس روش های مختلفی می توانید تشک خود را به صورت حرفه ای در منزل تمیز کنید. یکی از بهترین روش های تمیز کردن این کالای خواب در منزل ترکیب سرکه، آبلیمو، جوش شیرین، نمک و مقداری آب ولرم می باشد، این ترکیب را حتما در داخل یک ظرف مخصوص که قابلیت اسپری کردن دارد، بریزید، سپس قسمت های مختلف تشک خود را آغشته به این ترکیب کنید.

 

در مرحله بعدی اجازه دهید، این ترکیب به مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی تشک شما باقی بماند. پس از سپری شدن این مدت ابتدا به کمک یک دستمال نم دار تمامی آلودگی را پاک کنید و سپس در جهت پاکیزگی بیشتر پس از خشک شدن تشک خود می توانید از بخارشوی کمک بگیرید.

بهترین روش تمیز کردن تشک در منزل

بخارشوی به شما این اجازه را می دهد، که تمامی آلودگی باقی مانده روی سطح تشک را به راحتی حذف کنید. پس از خشک شدن تشک خود نتایج شگفت انگیز این روش را به صورت آنی مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد پاکیزگی بیشتر حتما این روش را به صورت دوره ای هر چند وقت یکبار انجام دهید، تحت چنین شرایطی تشک شما همیشه تمیز و پاکیزه خواهد بود.

آسان ترین روش برای ضدعفونی کردن تشک

شما بر اساس میزان کثیفی ایجاد شده روی سطح تشک می توانید از روش های مختلف برای تمیز کردن آن کمک بگیرید. برای تمیز کردن سطح تشک در جهت جلوگیری از بروز هرگونه بیماری تنفسی و پوستی شما به کمک جاروبرقی باید تمامی گرد و خاک های تجمع یافته بر روی سطح تشک را حذف کنید.

در مرحله بعدی به کمک یک اسپری ضدعفونی کننده تمامی قسمت های مختلف را ضدعفونی کرده و سپس تشک خود را چندین ساعت جلوی نور آفتاب قرار دهید. برخی از میکروب ها و باکتری ها به گونه ای هستند، که در قسمت های داخلی تشک رشد و تکثیر شده و باعث بروز بیماری های مزمن مختلف می شوند. به همین علت ضدعفونی کردن تشک های خود را با شوینده های مخصوص باید در اولویت اول خود قرار دهید.

آسان ترین روش برای ضدعفونی کردن تشک

در انتها تشک خود را به کمک شوینده ای ملایم با درصد اسید کمتر و یک دستمال به طور کامل تمیز کنید و سپس پس از خشک شدن آن را در محل خود دوباره قرار دهید. برای خشک شدن سریع تشک می توانید از سشوار کمک بگیرید.

سریع ترین روش برای تمیز کردن تشک

شما برای تمیز کردن تشک خود باید میزان دقت بیشتری را به خرج دهید. تحت چنین شرایطی تشک شما مثل روز اول تمیز و پاکیزه خواهد بود، از دیگر روش های تمیز کردن تشک بهره گیری از جوش شیرین می باشد، در این شیوه شما جوش شیرین را روی قسمت های مختلف تشک خود ریخته و سپس تمامی قسمت های آغشته شده به جوش شیرین را با ورق آلومینیومی بپوشانید.

تقریبا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر باید کنید. جوش شیرین خاصیت میکروب زدایی، گندزدایی و لکه بری داشته و همچنین از ایجاد هرگونه بوی بد جلوگیری می کند.

پس از سپری شدن مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ورق های آلومینیومی را برداشته و به کمک دستمال نم دار و یا بخارشوی محل مورد نظر را تمیز کنید. جوش شیرین در حالت عادی خاصیت سفید کنندگی نیز دارد و باعث می شود، تشک شما مثل روز اول خود بی نقص شود. از این روش برای تمیز کردن تشک طبی، تشک طبی فنری و تشک رویال می توانید کمک بگیرید.

سریع ترین روش برای تمیز کردن تشک

کلام آخر

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، انتخاب یک تشک بی کیفیت باعث می شود وقت و هزینه بیشتری صرف نگهداری و تمیز کردن آن بکنید. پس انتخاب درست تشک اولین چیزی است که باید به آن دقت داشته باشید.

برای خرید تشک شما با مجموعه های مختلفی روبرو هستید و فقط تعداد محدودی از فروشندگان کیفیت و اصالت محصولات خود را از هر نظر تضمین می کنند. مجموعه رویال با بیش از سال ها تجربه درخشان به عنوان یکی از برترین مراکز فروش داخلی شناخته می شود.

اگر شما هم تجربه ای در مورد خرید تشک و یا نگهداری صحیح آن دارید می توانید با ارسال آن، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *