7 نکته برای سفید کردن دندان هایتان

دندان

لبخند درخشان و آراسته یکی از ایده آل های زیبایی عصر ماست. دندان‌های سفید و سالم نه تنها ما را جوان‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهند، بلکه اعتماد به نفس زیادی به ما می‌دهند. مشکل: اکثر افراد به طور طبیعی تغییر رنگ خفیف تا گاهی شدید دندان های خود را دارند که ناشی از غذاها و نوشیدنی هایی مانند قهوه، شراب قرمز و تنباکو و همچنین ژنتیک یا روند پیری است. اغلب مسواک زدن منظم دندان ها دیگر کافی نیست. خبر خوب این است که امکان سفید کردن دندان های زرد و تغییر رنگ وجود دارد. این را می توان در دندانپزشک، به عنوان مثال، با بلیچینگ حرفه ای انجام داد. اما در واقع تا حدودی ممکن است خودتان دندان هایتان را سفید کنید. در این مقاله نکاتی را در مورد سفید کردن دندان به شما می‌دهیم و بهترین درمان‌های خانگی را برای انجام این کار در خانه به شما ارائه می‌کنیم.

سفید


1. زردچوبه

زردچوبه یک ادویه بومی هند است که به طرز شگفت انگیزی به سفید شدن دندان ها نیز کمک می کند. این به دلیل ماده فعال کورکومین موجود در زردچوبه است. بهتر است مقداری زردچوبه را با روغن نارگیل مخلوط کنید، روی مسواک بمالید و دندان های خود را کاملا مسواک بزنید. دندان های شما در چند روز آینده کمی سفیدتر می شوند. احتیاط: بهتر است از مسواک مشابهی که برای مسواک زدن هر روز استفاده می کنید استفاده نکنید. زردچوبه مسواک را زرد روشن می کند!


2.لیمو و سایر اسیدهای میوه

 آیا اسید میوه طبیعی لیمو می تواند دندان های زرد را سفید کند؟ پاسخ: تا حدی. اسید میوه لیمو (و همچنین سایر میوه ها مانند توت فرنگی) دارای اثر سفید کننده دندان است. عیب: مینای دندان می تواند برای همیشه آسیب ببیند.

3. جوش شیرین

جوش شیرین از دیرباز به عنوان یک درمان خانگی برای سفید کردن دندان ها شناخته شده است. در تماس با آب، کربنات سدیم تشکیل می دهد که به راحتی دندان ها را ساییده می کند. این تغییر رنگ را از بین می برد و دندان ها را سفید می کند. به سادگی مسواک را مرطوب کنید، آن را در جوش شیرین آغشته کنید و دندان های خود را حداکثر سه دقیقه مسواک بزنید. اگرچه جوش شیرین به عنوان یک درمان خانگی کاملاً خوب عمل می کند، اما فقط در حد محدودی توصیه می شود. این به این دلیل است که جوش شیرین نه تنها تغییر رنگ را از بین می برد، بلکه می تواند به مینای دندان نیز آسیب برساند.

4.روغن کشی

 در حین روغن کشی، حداقل 15 دقیقه در روز دهان با روغن های گیاهی شسته می شود. برای این کار می توانید از روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن آفتابگردان استفاده کنید. چنین روغن هایی اثر ضد باکتریایی دارند و تاثیر مثبت و اثبات شده ای بر سلامت دندان ها و لثه ها دارند. گفته می شود با استفاده منظم، روغن ها اثر سفید کنندگی روی دندان ها نیز دارند. از آنجایی که روغن ها برای سلامت دهان و دندان کاملا بی ضرر هستند، روغن کشی قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.


5. به رژیم غذایی

 توجه کنید پیشگیری اغلب بهترین راه برای سفیدی دائمی دندان است. غذاها و نوشیدنی هایی مانند چای، شراب قرمز، قهوه و تنباکو می توانند به سرعت دندان ها را تغییر رنگ دهند. بنابراین مهم است که تا آنجا که ممکن است از این موارد اجتناب کنید. اگر این کار برای شما سخت است: حداقل مطمئن شوید که پس از مصرف این گونه غذاها و نوشیدنی ها در اسرع وقت دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنید. و حتما قبل از خواب دندان هایتان را مسواک بزنید.

6. مراقبت منظم از دندان

منطقی به نظر می رسد، اما به هر حال باید به آن اشاره کرد. مسواک زدن منظم دندان ها، ترجیحا بعد از هر وعده غذایی بزرگ، به طور موثر از تغییر رنگ جلوگیری می کند. علاوه بر این، استفاده از نخ دندان و تمیز کردن دهان با دهانشویه حداقل یک بار در روز توصیه می شود. قطعا می توان از خمیردندان سفید کننده برای کمک استفاده کرد، اما توجه داشته باشید که این خمیردندان اثر سفید کنندگی زیادی ندارد. مراقبت های منظم از دندان باید شامل تمیز کردن دندان های حرفه ای یک یا دو بار در سال در دندانپزشک باشد.

7.  محصولات سفید کننده دندان

 در داروخانه خمیردندان های مخصوص، کیت های سفید کننده و سایر محصولات داروخانه تنها پس از چند بار استفاده، دندان های سفید روشنی را می دهند. در حالی که برخی از اثرات سفید کنندگی واقعاً ممکن است، نباید انتظارات خود را خیلی زیاد کرد. محصولات سفید کننده داروخانه ممکن است از سال 2012 فقط حاوی مقادیر بسیار کمی پراکسید هیدروژن باشند. این بدان معنی است که اثر سفید کننده نیز نسبتاً کم است. برای کسانی که به هر حال فقط خواهان یک اثر سفید کنندگی جزئی هستند، محصولات داروخانه در واقع می توانند راه حلی باشند. البته این برای کیف پول نیز جذاب تر از بلیچینگ حرفه ای در دندانپزشک است.

3.7 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *