رنگ مناسب برای اتاق خواب

4 4


رنگ های موجود در اتاق خواب شما می تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد. اما بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کدامند؟ ما نمی خواهیم شما را بیش از این در تعلیق نگه داریم – اکنون پست وبلاگ ما را بخوانید تا متوجه شوید. نیازهای شما چیست؟ اول از همه، یک لحظه وقت بگذارید و وارد خودتان شوید و موارد زیر را برای خود روشن کنید:

نیازهای شما چیست چه عادت هایی برای خوابیدن دارید؟ اتاق خواب شما چقدر بزرگ است چگونه از اتاق خواب خود استفاده می کنید؟ پاسخ شما به این سؤالات در انتخاب رنگ هایی که به بهترین وجه برای شما مناسب است، حیاتی است. در اصل شما می توانید از هر رنگی در اتاق خواب استفاده کنید، اما اگر می خواهید خواب شبانه بهتری داشته باشید، برخی از رنگ ها مناسب تر از بقیه هستند.

1 1


از رنگ ها برای تغییر جو اتاق خود استفاده کنید

از آنجایی که ما اغلب احساسات یا معانی را با رنگ های خاصی مرتبط می کنیم، رنگ های اتاق خواب می توانند بر فضای اتاق تأثیر بگذارند. اگر می خواهید اتاق خواب خود را روشن و مطبوع کنید، رنگ های روشن و رنگ های پاستلی انتخاب های خوبی هستند. آیا اتاق خوابی می خواهید که احساسات شاد را برانگیزد؟ سپس سایه های زرد فقط موردی است. برای ایجاد یک خلق و خوی آرام و آرامش بخش، سایه های آبی و سبز را انتخاب کنید.


رنگ های مختلف حواس ما را تحریک می کنند

 استفاده از بیش از یک رنگ در اتاق خواب برای ذهن بسیار عالی است زیرا حواس مختلف مغز را تحریک می کنند. انتخاب رنگی که تداخلی از رنگ‌های روشن و تیره را در اتاق شما ایجاد می‌کند، فضایی خواب‌آور ایجاد می‌کند. رنگ‌های تیره ذهن شما را فریب می‌دهند که فکر کند شب است و بنابراین به شما کمک می‌کند کمی بهتر بخوابید. با انتخاب رنگ های مختلف برای روتختی، لوازم و مبلمان خود، به راحتی می توانید رنگ های اتاق خواب خود را تغییر دهید. یک فرش روشن، پرده یا کمد لباس با رنگ های روشن در مقابل یک دیوار تیره تصویری چشمگیر ایجاد می کند. هنگام انتخاب رنگ، شرایط مکانی را در نظر بگیرید اندازه اتاق و میزان نور طبیعی که وارد اتاق خواب شما می شود، عامل بسیار مهمی در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین رنگ ها است. اگر اتاق خواب شما دارای پنجره های بزرگی است که نور زیادی را وارد می کند، استفاده از رنگ های تیره بی خطر است. با این حال، اگر اتاق خواب کوچک یا کم نور دارید، رنگ های روشن تر می توانند انتخاب بهتری باشند.

2 2


آیا اتاق شما فقط برای خوابیدن است؟

 آیا از اتاق خواب خود به عنوان دفتر، اتاق سرگرمی، رختکن یا چیز دیگری نیز استفاده می کنید؟ اگر چنین است، در انتخاب رنگ های خود به این موارد دیگر توجه کنید. اگر از اتاق خود فقط برای خواب استفاده می کنید، رنگ های تیره انتخاب واضحی هستند. اما اگر اتاق خواب شما محل کار شما نیز هست، ممکن است یک طرح رنگ تیره بهترین انتخاب نباشد. رنگ های تیره می توانند انرژی را کاهش دهند، بنابراین رنگ های روشن و مطبوع را انتخاب کنید.


بهترین رنگ ها برای اتاق خواب

 برای ایجاد بهترین شرایط برای خواب، رنگ هایی را انتخاب کنید که ذهن را آرام می کند. آبی و سبز رنگ‌های آرامش‌بخشی هستند که ذهن را آرام می‌کنند و چشم‌ها را راحت می‌کنند. بنفش نیز بسیار مناسب است و در کنار آبی و سبز اثر آرامش بخشی دارد. شاید هنوز کاملاً آماده نیستید که دیوارهای خود را بنفش رنگ کنید. شما هنوز هم می توانید این رنگ آرام را از طریق فرش، عکس، ملحفه یا پرده در اتاق خود ادغام کنید.

چه رنگ هایی اتاق خواب شما را تزئین می کنند؟ ما دوست داریم بدونیم تجربیات شما از استفاده از رنگ های مختلف اتاق خواب چه بوده است. لطفاً به ما اطلاع دهید که کدام رنگ ها در اتاق خواب شما خوب کار می کنند و کدام رنگ ها به خوبی پایین نیامده اند.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *