چرا بچم نمیخوابه؟ علت شب بیداری نوزاد من چیست؟

بچم نمیخوابه علت شب بیداری نوزاد من چیست 2


کودک به چند ساعت خواب نیاز دارد؟ غیر معمول نیست که والدین نگران به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنند زیرا فکر می کنند فرزندشان به اندازه کافی نمی خوابد. در واقع، نیاز به خواب وابسته به سن است، اما از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. گاهی اوقات نوزادی که فقط 4 ماه دارد می تواند با 10 تا 12 ساعت خواب در روز از پس آن بربیاید و در نتیجه بیمار نیست. بزرگسالان به طور متوسط ​​7 تا 8 ساعت در روز می خوابند.

چه زمانی کودک باید بخوابد؟

 نوزادان و کودکان خردسال (گاهی تا حدود 5 سالگی) به طور منظم، اغلب چندین بار، در طول شب از خواب بیدار می شوند. این زمانی اتفاق می افتد که فاز خواب را تغییر دهید. این نیز طبیعی است و آسیب شناسی نیست. بلکه بستگی به نحوه برخورد والدین با این بیداری شبانه دارد: بیداری شبانه لزوماً به معنای گرسنگی نیست، بلکه می تواند نشان دهنده یک واکنش جهت گیری طبیعی باشد.

بچم نمیخوابه علت شب بیداری نوزاد من چیست 3  

شرایط خواب مناسب برای نوزاد

کودک خود را بخوابانید تا فقط به پشت و بدون پوشش سر بخوابد، حتی برای استراحت در ظهر.

کیسه خواب (نسخه تابستانی یا زمستانی) بدون پتوی اضافی برای جلوگیری از پوشاندن دهان و بینی ایده آل است.

بالش یا پوست به عنوان پایه، لباس بدون طناب مناسب نیست.

اتاق ها بدون سیگار!

خواب 1

خرید انواع کالای خواب، تشک طبی و طبی فنری با کیفیت عالی و قیمت مناسب
تا 10 سال گارانتی | اورجینال | ارسال فوری به سراسر ایران کمتر از سه روز کاری

دمای اتاق برای خواب تقریباً 16 – 18 درجه سانتیگراد.

کودک شما نباید هنگام خواب عرق کند: وقتی گردنش گرم می شود اما عرق نمی کند حالش خوب است.

محافظ تشک قابل نفوذ هوا.

نکاتی برای بیداری های شبانه در نوزادان و کودکان نوپا

کودک را بلافاصله از رختخواب بیرون نیاورید. بدون نور روشن، اما از کلمات آرام بخش یا مراسم قبل از خواب (آهنگ یا داستان شناخته شده) استفاده کنید. یک ساختگی یا سایر وسایل کمک خواب (اسباب بازی کوچک نوازشگر یا مشابه) بدهید. اگر بعید است که گرسنه یا تشنه باشید، نوشیدن یا خوردن را تشویق نکنید. نوزادان سالم بالای 6 ماه معمولاً نیازی به یک وعده غذایی در شب ندارند.

بچم نمیخوابه علت شب بیداری نوزاد من چیست

نکاتی برای یک شب خوب

به ساعات منظم خواب و بیداری پایبند باشید. آداب خواب مانند خواندن آهنگ، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش، داستان گویی و غیره این نظم را ترویج می کند. کودک را فقط در صورت خستگی می خوابانند. زمان خواب باید سرگرم کننده باشد، نه تنبیه. تخت برای خواب است. کودکان نباید در رختخواب بخوانند، بازی کنند، تلویزیون تماشا کنند یا غرغر کنند. بین وعده عصرانه و رفتن به رختخواب باید زمان کافی وجود داشته باشد؛ غذای سبک می تواند اثر خواب آور داشته باشد. به طور کلی باید از نوشیدنی های کافئین دار برای کودکان اجتناب شود. ورزش یا فعالیت های هیجان انگیز مانند تلویزیون، بازی های رایانه ای، مطالعه هیجان انگیز و غیره. قبل از رفتن به رختخواب از خواب آرام جلوگیری کنید. منابع نور مخرب، صدا و دمای شدید در اتاق خواب کودک باید حذف یا کاهش یابد. به طور خلاصه: فضا باید مناسب باشد. آیا ممکن است فرزند شما شب ها بد بخوابد زیرا دیگر چرت زدن لازم نیست (ارزیابی نیاز به خواب)؟

بسیاری از اطلاعات روز در شب پردازش می شوند – رویا دیدن طبیعی است. کودک زمانی که به سرعت از خواب بیدار می شود و به طور فعال در طول روز درگیر فعالیت ها می شود، به خوبی استراحت می کند.

خواب 1

خرید انواع کالای خواب، تشک طبی و طبی فنری با کیفیت عالی و قیمت مناسب
تا 10 سال گارانتی | اورجینال | ارسال فوری به سراسر ایران کمتر از سه روز کاری

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *