درمان استرس قبل خواب

3 3


خواب برای سلامتی ضروری است. با این حال، افراد بیشتری از اختلالات خواب رنج می برند که بر اساس یک بیماری جسمی نیست. در اینجا می توانید دریابید که مشکلات خواب چگونه خود را نشان می دهند و برای غلبه بر آنها چه کاری می توانید انجام دهید. یک مطالعه توسط رویال نشان داده است که 80٪ از افراد شاغل از اختلالات خواب رنج می برند. و بیشتر و بیشتر جوانان تحت تأثیر مشکلات خواب قرار می گیرند. خواب برای سلامت جسمی و روانی ضروری است. خواب کافی همچنین می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی، دیابت و افسردگی کمک کند و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

5 5


اختلال خواب چیست؟

 زمانی که کیفیت یا مدت خواب مختل شود، بی خوابی به یک مشکل تبدیل می شود و در نتیجه عملکرد روز بعد کاهش می یابد. اینها تظاهرات احتمالی اختلال خواب هستنداصلاً یا فقط به سختی نمی توانید بخوابید. به خصوص کسانی که نگرانی یا استرس دارند، اغلب شب ها برای مدت طولانی در رختخواب بیدار می مانند. این به دلیل تولید مداوم هورمون های استرس از جمله کورتیزول و آدرنالین است. اگر ترشح این هورمون ها به طور معمول در هنگام خواب کاهش نیابد، بدن شما در حالت هوشیاری بالا باقی می ماند و از به خواب رفتن شما جلوگیری می کند. شب یا صبح زود از خواب بیدار می شوید. اگر بدن شما بیش از حد کورتیزول تولید می کند، ممکن است در ساعات اولیه صبح بیشتر از خواب بیدار شوید. در شرایط عادی، کورتیزول تضمین می کند که شما انرژی کافی در دسترس دارید. با این حال، کورتیزول بیش از حد خواب شما را مختل می کند. رویاهای واضحی دارید. رویاها بیشتر انعکاسی از تجربیات روزمره ما هستند و به ما در پردازش وقایع روز کمک می کنند. با این حال، رویاهای واضح و احساسی از مرحله خواب (حرکت سریع چشم) اغلب به ذهن ما ضربه می زند. به گفته محققان، دلایل رویاهای بسیار واضح بیشتر جنبه روانی دارد.


دلایل احتمالی بی خوابی چیست؟

 بین اختلالات خواب ارگانیک و غیر ارگانیک تمایز قائل می شود. در حالی که یک اختلال خواب ارگانیک مبتنی بر یک بیماری فیزیکی است، مشکلات خواب غیر ارگانیک اغلب دلایل روانی دارند. اینها عبارتند از استرس و اضطراب، اما همچنین استرس روانی اجتماعی مانند به عنوان مثال فوت در خانواده، از دست دادن شغل و جدایی و طلاق. با این حال، شرایط نامطلوب خواب یا استفاده از مسکرات یا برخی داروها نیز بر کیفیت خواب شما تأثیر می گذارد.

2 2 1


چگونه خواب خود را بهتر کنیم؟

برای اکثر افراد، مشکلات خواب موقتی هستند. این کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. با چند اقدام هدفمند می توانید از بی خوابی در چنین مراحلی پیشگیری کرده و با آن مقابله کنید. مدیتیشن هنگامی که تحت فشار استرس قرار می گیرید، مدیتیشن منظم می تواند تغییرات فیزیولوژیکی ایجاد کند که به شما کمک می کند هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی آرام تر باشید. یوگا برای آرامش. یک مطالعه توسط سازمان پزشکی جان هاپکینز نشان داد که یوگا نه تنها به کاهش استرس کمک می کند، بلکه می تواند خواب را نیز بهبود بخشد. فعالیت بدنی به طور کلی به مدیریت استرس کمک می کند. تمرینات تنفسی انجام دهید. وقتی به آرامی و عمیق نفس می کشید، اکسیژن بیشتری دریافت می کنید. این کار ضربان قلب و فشار خون شما را کاهش می دهد. قبل از خواب، دراز بکشید و روی تنفس خود تمرکز کنید. در حین دم به آرامی تا 4 بشمارید. در حین بازدم نیز تا 4 بشمارید این عمل را حدود 1 تا 5 دقیقه تکرار کنید.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *