ارتفاع تشک چیست و چه اهمیتی دارد؟

تشک رویال 1

هنگام خرید یک تشک جدید، مطمئناً میل به یک قالب بسیار خاص اولویت شماست. در حالی که طول تشک جدا از ابعاد خاصی که به ندرت درخواست می شود معمولاً 200 سانتی متر است، عرض آن به استفاده برنامه ریزی شده، ترجیحات شخصی شما، اندازه تخت موجود و ابعاد اتاق خواب بستگی دارد. از طرف دیگر، تعداد بسیار کمی از مصرف کنندگان قبل از خرید تشک از خود می پرسند که تشک جدید آنها واقعاً چقدر باید ارتفاع یا ضخامت داشته باشد. دلیل این امر اغلب عدم آموزش است: به ندرت کسی از نقشی که ارتفاع تشک می تواند در موارد خاص برای راحتی خواب ایفا کند آگاه باشد. پروژه رویال سوء تفاهم های قدیمی را برطرف می کند: ما هر آنچه را که باید در مورد ارتفاع تشک بدانید را به روش معمولی و قابل درک توضیح می دهیم.

1 1


تعریف مشخصات مختلف ارتفاع (ارتفاع هسته، ارتفاع کل، ارتفاع پل و ارتفاع ورودی)

قبل از هر چیز، مهم است بدانید که اصطلاح “ارتفاع” در مورد تشک می تواند معانی مختلفی داشته باشد: خرده فروشان بین ارتفاع هسته، ارتفاع کل و ارتفاع میله تمایز قائل می شوند. بسته به هر مورد، هر یک از این ارتفاع های مختلف تشک می تواند برای شما مهم باشد – برای جلوگیری از غافلگیری ناخوشایند، بنابراین بسیار مهم است که همیشه ابعاد ارتفاع را در شرایط فردی خود در نظر بگیرید. بسته به مدل، هسته واقعی تشک با لایه های اضافی احاطه شده است که ضخامت آنها بر خلاف رویه های اضافی یا ملحفه تخت به ارتفاع کلی تشک کمک می کند. ارتفاع کل از ضخامت چندین لایه از مواد ساخته شده در تشک تشکیل شده است. اما حتی اصطلاحات خاص تر مانند ارتفاع هسته، ارتفاع پل یا ارتفاع ورودی تقریباً بر اساس نامگذاری خود توضیحی هستند. اگر تعاریف زیر را بدانید، هیچ فروشنده ای نمی تواند به راحتی شما را در مورد ارتفاع تشک گول بزند.


تعریف ارتفاع هسته

 ارتفاع هسته، ارتفاع هسته تشک داخلی را توصیف می کند. تشک ها عموماً از هسته تشک، روکش مغزی یا روکش یک طرفه و روکش تشک تشکیل شده اند که از بیرون نیز قابل مشاهده است. از آنجایی که مواد هسته عمدتاً ویژگی‌های خوابیدن و راحتی تشک را تعیین می‌کند، ارتفاع هسته یک ویژگی کیفیت معنی‌دار در نظر گرفته می‌شود. ارتفاع بهینه هسته تشک به شکل بدن، وزن و وضعیت خواب ترجیحی فردی که روی آن دراز کشیده است بستگی دارد. بسته به نوع تشک، مغزهای تشک می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند که تاثیر بسزایی در نحوه عملکرد تشک مورد نظر دارند. هسته یک تشک ویسکو شامل فوم ویسکو الاستیک، تشک لاتکس از لاتکس مصنوعی ویا طبیعی فوم شده، تشک با فوم سرد از فوم سرد و تشک هسته فنری از شبکه فنرهای فولادی است که علاوه بر این در قسمت بیرونی با لایه هایی از فوم یا پشم پوشیده شده است. به دلیل ساختار متفاوت آنها، ارتفاع هسته انواع مختلف تشک می تواند با ارتفاع کلی یکسان بسیار متفاوت باشد. با این حال، از آنجایی که ارتفاع هسته از بیرون قابل مشاهده نیست، باید قبل از خرید در مورد آن پرس و جو کنید: این امر باعث می‌شود که مقدار زیادی مواد پرکننده بی‌فایده بدون ارزش افزوده واقعی برای راحتی خوابتان در ازای پول خوبتان فروخته نشود.


تعریف ارتفاع تشک

کلی ارتفاع کلی تشک از تمام لایه های متعلق به تشک، از جمله روکش های مخصوص عرضه شده، مانند پوشش های آلرژیک ناشی می شود. ارتفاع کل شامل تاپرهای جداگانه موجود نمی شود. تشک های مرتفع معمولاً گران تر هستند، اما اغلب تنها با لایه های اضافی به ارتفاع کلی خود می رسند.

ارتفاع میله تمام سطح خواب را در بر می گیرد از لبه بالایی قاب باریکه تا سطح زیرین ملحفه تخت. در بیشتر مدل‌های تشک، ارتفاع میله با ارتفاع کل مطابقت دارد – اما در مورد تخت‌های فنری جعبه‌ای، ارتفاع میله گاهی اوقات به معنای اندازه کل پد خواب است، یعنی تشک به اضافه رویه تشک. ارتفاع میله در هنگام خرید تشک نقش کمتری نسبت به انتخاب ملحفه های مناسب دارد. ساختار تخت‌خواب‌های فنری جعبه‌ای با سایر سیستم‌های تخت متفاوت است: تشک رویه اغلب در کارخانه با همان پارچه روکش تزئینی مانند بیرون زیرسازی پوشانده شده است – پس در استفاده روزمره کافی است به سادگی رویه تشک را ببندید. ، که معمولاً فقط چند سانتی متر ضخامت دارد، روی تشک بالایی قرار دارد. از طرف دیگر، اگر تشک فنر جعبه ای با پارچه تزئینی پوشانده نشده باشد، بلکه مانند سایر تشک های تجاری موجود “برهنه” باشد، باید به همراه رویه آن توسط یک روتختی فنری جعبه ای مخصوص به همراه یک پارچه اضافی روی آن کشیده شود. پایه بلند ورق های نصب شده معمولی به دلیل طراحی آنها برای ارتفاع پایین پایه انواع دیگر تشک ها، نازک تر هستند و ممکن است در استفاده روزمره سر بخورند.

رویال


ارتفاع تشک را اندازه بگیرید

هنگام اندازه گیری ارتفاع تشک، ارتفاع کلی و ارتفاع داخلی تشک باید جداگانه در نظر گرفته شود. ارتفاع هسته را نمی توان به راحتی در خانه اندازه گیری کرد، زیرا باید هسته داخلی تشک را از روکش جدا کنید و آن را از لایه های دیگر که آن را پوشانده اند آزاد کنید – بدون تجهیزات حرفه ای، با این حال، هیچ شانسی برای قرار دادن این قطعات در کنار هم نخواهید داشت. یک تشک کاربردی بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید تشک خود از تامین کننده در مورد ارتفاع هسته بپرسید. وقتی نوبت به اندازه‌گیری ارتفاع کل می‌رسد، مشکل جای دیگری است: از آنجایی که هر تشک با توجه به هدفش از مواد انعطاف‌پذیر ساخته می‌شود، تعیین درست ارتفاع یا ضخامت کلی آن کار آسانی نیست. هسته نرم تشک توسط روکش سفت تشک فشرده می شود، به خصوص در لبه ها و لبه ها، به طوری که اندازه گیری در لبه اغلب منجر به ارتفاع تشک مشخص شده توسط خرده فروش نمی شود. با این حال، یک ترفند ساده برای تعیین دقیق ارتفاع کل تشک وجود دارد که خوشحال می شویم به شما بگوییم.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *