تاثیر خواب کافی بر روی تناسب اندام

تاثیر خواب بر روی تناسب اندام

سلامت کلی بدن با میزان خواب ارتباط مستقیمی دارد، خواب بر وزن افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. کسانی که در طول شبانه روز به اندازه کافی خوابیده‌اند، زمان بیدار شدن از خواب انرژی بیشتری داشته و می‌توانند کالری زیادتری بسوزانند.
در صورتی که شما خواب خوبی نداشته باشید، مغزتان در برابر پرخوری و غذاهای پرکالری مقاومتی نداشته و تناسب اندام نخواهید داشت. با انتخاب تشک طبی ایده‌آل و مناسب می توانید خوابی آرام را تجربه کرده و به تناسب اندام رسید. در این مقاله تاثیرات خواب بر وزن و فعالیت شما به طور کامل توضیح داده شده است.

آیا کم خوابی منجر به کاهش وزن می‌شود؟

افرادی تصور می‌کنند با کمتر خوابیدن، وزن کمتری دارند. این تصور اشتباه بوده زیرا در این حالت میزان کالری سوزی در بدن کاهش پیدا کرده و چربی بیشتری ذخیره می‌شود. کم خوابی فرد را گرسنه‌تر کرده، سبب می شود‌ به وزن ایده‌آل نرسد.

تاثیر خواب مناسب بر کاهش وزن

ورزش و خواب

آنچه بر کاهش وزن و تناسب اندام شما تاثیر مستقیم داشته، خواب کافی و انجام فعالیت‌های بدنی است. با انجام ورزش معمولا شما خواب باکیفیت‌تر و سریع‌تری را تجربه می‌کنید.
با انجام تمرین‌های هوازی به مدت نیم ساعت در روز، تغییرات زیادی را در میزان خواب خود احساس خواهید کرد. استرس شما با ورزش کمتر شده و قدرت مغز برای تصمیم گیری بیشتر می‌شود، در نتیجه به اندازه کافی غذا خورده و تناسب اندام خواهید داشت.

عادات خواب موثر بر تناسب اندام

انتخاب تشک مناسب

تشک طبی و تشک رویال از بهترین نمونه های استاندارد کالای خواب محسوب می‌شوند که برای استراحت و خواب شبانه بسیار توصیه شده‌اند. با توجه به دردهای عضلانی، شرایط پزشکی، وزن و قد خود بهترین نوع تشک طبی را برای خواب کافی انتخاب کنید.
تشک فول ارتوپدیک یا همان تشک طبی رویال برای خواب بهتر از متریال باکیفیت تولید شده است. بدن شما بر روی تشک استاندارد طبی، خواب کافی و بدون درد را تجربه کرده و سبب می‌شود وزن مناسبی داشته باشید.
اگر به خواب و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهید، بهترین نوع تشک طبی و تشک رویال را با استانداردهای لازم تهیه کنید تا به راحتی بخوابید‌ تا در روز پر انرژی و فعال باشید.

 

یوگا قبل از خواب

انجام تمرینات کششی یوگا قبل از خواب به کاهش وزن بسیار کمک کرده و تاثیر زیادی بر کیفیت خواب شما می‌گذارد. با ورزش یوگا کشش ماهیچه‌ها صورت گرفته و ضربان قلب کمتر می‌شود. در این ورزش با انجام تنفس عمیق، تمام استرس شما کمتر شده و خواب خوبی خواهید داشت.

تاثیر یوگا بر خواب

مصرف دمنوش گیاهی قبل از خواب

می‌توانید برای کنترل کردن بی خوابی خود پیش از خواب دمنوش‌های گیاهی سنبل الطیب، بابونه، بادرنجبویه و اسطوخودوس را میل کنید که تاثیر مستقیمی بر تناسب اندام شما دارد. نوشیدن این دمنوش‌ها تاثیر خوبی بر خواب شما گذاشته و سبب می‌شود خوش اندام و پرانرژی باشید.

 

نکاتی برای داشتن یک خواب راحت در ورزشکاران

ورزشکاران حرفه‌ای برای انجام ورزش‌های شبانه خود بهتر است حداقل 4 الی 5 ساعت قبل از خواب، اقدام کنند تا دچار بی‌خوابی نشوند. همچنین قبل از خوابیدن، گرفتن دوش آب گرم بدن را ریلکس کرده و سبب خواب سریع‌تر و عمیق‌تری در ورزشکار می‌شود.

 

خواب کافی چه تاثیراتی در بدن دارد؟

از تاثیرات خواب بر تناسب اندام خود هرگز قافله نشوید و بدانید خواب کافی سبب می‌شود که عضلات و بدن سالم‌تری داشته باشید. تاثیرات خواب بر بدن عبارتند از:
• با خواب مناسب، انرژی از دست رفته بدن دوباره باز می‌گردد
• میزان سوخت و ساز و چربی سوزی را بهبود می‌دهد
• با خواب آرام بدن به طور کامل ریکاوری شده و سبب درمان دردهای عضلانی می‌شود
• خواب ایده‌آل کمک می‌کند تا فرد تمرینات و فعالیت‌های ورزشی بیشتری در طول روز داشته باشد
• برای عضله سازی داشتن خواب کافی واجب است

نتیجه گیری

طبق این مطلب متوجه شدید خواب کافی برای حفظ سلامت و تناسب اندام شما ضروری است. یکی از عوامل بسیار مهم در زمینه بدنسازی و تناسب اندام، داشتن خواب مناسب است. در واقع در زمان استراحت و خواب، بدن خود را بازسازی کرده و انرژی کسب می‌کند. معمولا افراد کم خواب در طول روز فعالیت کمتری داشته و دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند.
برای تجربه یک خواب خوب و آرام، به نوع تشک خود اهمیت بدهید که تاثیر زیادی در خواب و تناسب اندام شما دارد. تشک‌های طبی رویال گزینه خوبی برای سالمندان، بزرگسالان و کودکان بوده زیرا در این تشک‌ها بدن در موقعیت مناسبی قرار می‌گیرد‌. شما برای خواب شبانه خود کدام تشک طبی را مناسب می‌دانید؟ پاسخ خود را با کامنت ثبت نمایید.

منا دانشمندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *