7 تفاوت بین تشک طبی و تشک فنری که باید بدانید

مقالات رویال

بیشتر ما انسان‌ها چیزی در حدود یک سوم از عمر خود را در خواب سپری می‌کنیم و اگر شرایط هنگام خواب ما مناسب نباشد، می‌تواند آسیب جدی به بدن ما وارد کند. هر انسان باید وابسته به شرایط یک تشک عالی برای خواب خود انتخاب نماید؛ اما وقتی که وارد بازار می‌شویم با انواع اقسام تشک طبی و تشک فنری روبه‌رو می‌شویم که خرید را کمی سخت می‌کند.

میزان سختی یا نرمی یک تشک تفاوت زیادی را در داشتن خوابی آسوده ایجاد می‌کند؛ ضمن اینکه خیلی از افراد به‌خاطر مشکلات در ستون فقرات یا دردهای که دارند، ملزم به استفاده از تشک‌های خاصی هستند. به همین دلیل ما اینجا قصد داریم تا 7 تفاوت بین تشک طبی و تشک فنری که باید بدانید را به شما آموزش دهیم تا در هنگام خرید راحت‌تر باشید.

شدت سختی و نرمی

اگر نرمی این دو را بررسی کنیم همیشه تشک طبی از تشک طبی فنری سفت‌تر است. این موضوع باعث می‌شود تا در هنگام خواب فرم کمر شما به‌خوبی حفظ شود و اندام‌ها و قسمت‌های مختلف بدن شما در شرایط بدی قرار نگیرد.

البته که تشک‌های طبی فنری نیز آن‌قدر نرم نیستند که بدن شما به داخل تشک فرو برود. ولی ساختاری ارتجاعی‌تر داشته و بدن شما کمی تشک را به سمت داخل هل می‌دهد؛ به این ترتیب برای افرادی که با تشک‌های نرم‌تر راحت‌تر هستند اما با فرورفتگی تشک مشکل دارند؛ گزینه‌ی مناسبی خواهند بود.

شدت سختی و نرمی تشک

قیمت

شما در هنگام خرید تشک رویال در انواع طبی و فنری باید به قیمت نیز توجه کافی داشته باشید. در حال حاضر تشک طبی قیمت بالاتری نسبت به تشک طبی فنری دارد. این در حالی است که از نظر ماندگاری و مقاومت کالا تشک‌های طبی فنری عمر طولانی‌تری داشته و دیرتر خراب می‌شوند.

مهم‌ترین عامل افزایش یا کاهش قیمت تشک متریال آن است. معمولاً تشک‌های طبی برای اینکه بتوانند ساختار بدنی شما را حفظ کنند از متریال‌های باکیفیت‌تری ساخته می‌شوند.

راحتی تشک

معمولاً قبل از خواب، تا زمانی که بدن به‌راحتی کامل نرسد ما به خواب نخواهیم رفت. به همین دلیل است که راحتی تشک می‌تواند در خواب کافی شما بسیار تأثیرگذار باشد. به همین دلیل است که متخصصان همیشه تأکید دارند در خرید انواع تشک رویال بیشتر دقت کنید تا بهترین مورد را خریداری نمایید.

از نظر راحتی تشک طبی فنری بهتر از تشک طبی معمولی است. ازآنجایی‌که این تشک‌ها در ساختار خود فنر نیز دارند؛ ساختاری ارتجاعی داشته و موجب می‌شوند تا بدن شما زودتر به ساختار درست برای خواب برسد.

راحتی تشک

وزن خریدار

یکی از مولفه‌های اصلی در هنگام خرید تشک وزن شما است. اگر شما وزن بالایی دارید بهتر است که حتماً تشک طبی خریداری نمایید. از جمله تفاوت‌های اصلی این دو تشک در تحمل وزن است و تشک‌های طبی فنری تحمل زیادی در برابر وزن‌های بالا ندارند.

درصورتی‌که افراد وزن بالا روی تشک‌های طبی فنری بخوابند به علت وجود فنر خیلی سریع به داخل تشک فرومی‌روند. این موضوع برای ستون فقرات انسان خوب نیست و می‌تواند مشکلاتی همچون کمردرد برای شما به ارمغان بی آورد.

کیفیت خواب در کدام یک بالاتر است؟

این دو تشک در کیفیت خوابی که ارائه می‌دهند نیز تفاوت دارند. البته که شما باید به شرایط خودتان در هنگام خرید تشک دقت نمایید. برای مثال اگر شما مشکلاتی از جمله کمردرد دارید صددرصد تشک‌های طبی خوابی آسوده‌تر و راحت‌تری برای شما به ارمغان خواهند آورد.

تنوع مدل

تشک طبی فنری معمولاً تنوع بالاتری نسبت به تشک طبی دارد. به همین دلیل دست شما در انتخاب یک محصول بهتر باز است. شما می‌توانید تشکی را انتخاب کنید که حداکثر سازگاری را با شرایط بدنی شما دارد تا بتوانید خوابی راحت و آسوده داشته باشید.

تنوع مدل تشک

ساختار داخلی

از جمله بارزترین تفاوت این دو تشک در ساختار داخلی آن‌ها است. هر دو تشک معمولاً از لایه‌ای فوم ساخته شده‌اند؛ اما در مدل فنردار زیرلایه‌های فوم فنر نیز قرار گرفته است که همین موضوع باعث می‌شود تا در ظاهر نمونه‌های فنردار ارتفاعی بالاتر داشته باشند.

در ساخت تشک‌های طبی معمولاً لایه فوم استفاده شده بسیار ضخیم‌تر است. این موضوع باعث می‌شود تا تشک ساختار خود را حفظ کرده و کارایی لازم را داشته باشد.

جمع‌بندی

در نهایت با 7 تفاوت تشک طبی و تشک فنری که باید بدانید همراه شما بودیم. دانستن تفاوت‌های بارز این دو تشک می‌تواند شما را در انتخاب یک محصول خوب برای داشتن خوابی آسوده و راحت یاری نماید؛ زیرا دانستن تفاوت‌ها شما را بیشتر با هر دو تشک آشنا کرده و انتخاب را برای خرید بهترین تشک رویال راحت‌تر می‌کند.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *