9 مرحله برای اینکه کودک خود را از پوشک بگیریم

کودک را از پوشک بگیریم 2

بسیاری از والدین به سختی منتظر پایان دوران پوشک هستند. آنها آن را نقطه عطفی در رشد فرزندشان می دانند، زیرا به طور کلی به معنای پایان تغییر مداوم است. اما فقط برخی از مادران و پدران برای این واقعیت آماده هستند که انتقال فرآیندی است که می تواند زمان زیادی طول بکشد. در حالی که کودکانی هستند که واقعاً در مدت زمان بسیار کوتاهی از پوشک می افتند، اکثر کودکان چند ماه طول می کشد. معمولا پوشک شب همانی است که طولانی ترین پوشک را می پوشند. اگر با مهم ترین جنبه ها و احتمالات خشک شدن آشنا شوید، شما و فرزندتان بهترین شانس موفقیت را خواهید داشت. سپس می توانید این دانش را به روشی ساده اما واضح به فرزندتان منتقل کنید.

مرحله 1 – دریابید که آیا کودک شما آماده است یا خیر؟

 اکثر والدین این انتقال را زمانی شروع می کنند که فرزندشان بیش از دو سال دارد. با این حال، برخی از کودکان در سن چهار سالگی آماده نیستند. منتظر علائم باشید، مانند زمانی که فرزندتان شروع به تقلید از عادت های دستشویی شما یا همسرتان می کند. هیچ فشاری به فرزندتان وارد نکنید. اگر آماده باشند این گام را بردارند، آن را انجام خواهند داد. بهتر است چک لیست ما را بخوانید تا ببینید آیا فرزندتان آماده است یا خیر.

کودک را از پوشک بگیریم 3 

مرحله 2 – خرید تجهیزات مناسب

 مهم ترین سرمایه گذاری یک لگن مناسب یا یک صندلی توالت مخصوص است. هرچه انتخاب می کنید، مطمئن شوید که لگن ثابت است تا کودک شما بتواند به تنهایی از آن استفاده کند، بدون اینکه آن را واژگون کند یا از روی آن بیفتد. صندلی توالت نیز باید به خوبی چسبیده باشد. برای اینکه کودک شما بتواند با خیال راحت روی توالت بنشیند، به یک صندلی پله ای ضد لغزش نیز نیاز دارید. برای درک آسان‌تر فرآیند برای فرزندتان، می‌توانید کتاب‌ها یا فیلم‌های تصویری توضیحی را نیز به او نشان دهید.

مرحله 3 – یک روال ایجاد کنید

 فقط کودک خود را کاملاً لباس پوشیده روی گلدان قرار دهید، مثلاً بعد از صبحانه یا در زمان مناسب دیگری. این به کودک شما کمک می کند تا یاد بگیرد که از گلدان به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود استفاده کند. حتی اگر نمی خواهد در جای خود بماند، این کاملاً خوب است. اگر فرزندتان نمی‌خواهد هرگز او را مجبور نکنید که از لگن استفاده کند. موضوع را هم نمایشی نکنید. این فقط فرزند شما را می ترساند. در چنین شرایطی بهتر است گلدان را برای مدتی کنار بگذارید و بعداً دوباره امتحان کنید. همچنین، نباید اجازه دهید کسی به شما فشار بیاورد تا کودکتان را از پوشک بردارید. اگر کودک شما دوست دارد روی گلدان بنشیند: عالی است! در این مرحله، سعی نکنید توضیح دهید که چرا آنجا نشسته است. فقط باید بفهمد که قرار است از این چیز استفاده کند. اگر از لگن استفاده می‌کنید و نه از صندلی توالت، آن را در جای خوبی قرار دهید. در تابستان نیز می توانید آن را به باغ ببرید.

مرحله 4 – خداحافظی با پوشک

 در این مرحله، کودک شما اکنون بدون پوشک روی قابلمه می‌نشیند. به او زمان بدهید تا به احساسش عادت کند. حالا می توانید به او توضیح دهید که چرا آن جا می نشیند و مادر، پدر و احتمالاً خواهر و برادر بزرگتر هر روز هیچ کار دیگری انجام نمی دهند و این مراسم بزرگ شدن صرفاً بخشی از آن است. آیا فرزند شما معنی را فهمیده و چیزی را در گلدان گذاشته است – عالی! اگر نه، خیلی فشار نیاورید. صبر کنید و دوباره توضیح دهید که چرا استفاده از گلدان بهتر است.

خواب 1

خرید انواع کالای خواب، تشک طبی و طبی فنری با کیفیت عالی و قیمت مناسب
تا 10 سال گارانتی | اورجینال | ارسال فوری به سراسر ایران کمتر از سه روز کاری

مرحله 5 – فرآیند را توضیح دهید

 این ممکن است به فرزند شما کمک کند اگر بداند کسب و کارش به کجا می رود. دفعه بعد که چیزی داخل پوشک شد، او را به دستشویی ببرید و پوشک را در آنجا خالی کنید. با مشاهده مستقیم اتفاقاتی که برای محتویات پوشک می افتد، متوجه می شود که چرا باید روی گلدان برود. سپس مدفوع را در توالت خالی کنید و اجازه دهید کودکتان آب بکشد، اما به شرطی که از آن لذت ببرد و بخواهد بداند همه چیز به کجا می رود. به او بیاموزید که لباس هایش را دوباره روی خودش بگذارد و از همان ابتدا دست هایش را بشوید.

مرحله 6 – استقلال را ارتقا دهید

 فرزندتان را تشویق کنید که در صورت نیاز به تنهایی به دستشویی برود. یا اجازه دهید به شما بگوید تا بتوانید با او به دستشویی بروید. اگر فرصت دارید به او اجازه دهید بدون شلوار و پوشک بازی کند، البته فقط زمانی که هوا گرم است و دستشویی نزدیک است. به او بگویید که اکنون می تواند در هر زمانی روی دستشویی برود و در صورت لزوم گاهی به او یادآوری کنید که این کار را انجام دهد.

کودک را از پوشک بگیریم 1

مرحله 7 – چند پوشک آموزشی تهیه کنید

 ممکن است بخواهید پوشک های مجهز با کمربند را امتحان کنید. برخی از کودکان کنجکاو هستند و از “پوشک جدید” استفاده شده مانند شورت خوششان می آید. به رسیدن به هدف شما کمک خواهد کرد. با این حال، ممکن است کودک شما این نوع جدید پوشک را اصلا دوست نداشته باشد و این تجربه خاص را رد کند. برخی از بچه ها فقط دوست دارند به جای پوشک لباس زیر بپوشند.

مرحله 8 – با درایت به حوادث ناگوار پاسخ دهید

تقریباً برای هر کودکی در مرحله خشک شدن، اتفاقات کوچکی رخ می دهد. این کاملا طبیعی است. تا زمانی که کوچولوی شما در روز و شب کاملاً خشک شود، اغلب چیزها اشتباه پیش می روند. عصبانی نشوید و به فرزندتان فشار نیاورید. چندی پیش نبود که عضلات مثانه و اسفنکتر به حدی رشد کردند که به اندازه کافی قوی بودند که مثانه و راست روده را محکم ببندند. برای اینکه بتوانیم این فرآیند را به درستی انجام دهیم، زمان می برد. اگر مشکلی پیش آمد آرام و صبور باشید.

مرحله 9 – معرفی آموزش شبانه

شاید کودک شما هنوز خیلی کوچک است که به طور منظم از خواب بیدار شود و به توالت برود. برای فرزندتان روشن کنید که اگر شب از خواب بیدار شود، همیشه می تواند با شما تماس بگیرد تا با او به توالت بروید. در صورتی که می خواهد از صندلی جیش در شب استفاده کند، می توانید آن را نیز در کنار تخت کودک قرار دهید.

بعد از از اینکه این مرحله از آموزش را خواندید پیشنهاد ما برای فرزاندانتان استفاده از تشک طبی است. که کودک شما خواب راحتی را می تواند تجربه کنند.

خواب 1

خرید انواع کالای خواب، تشک طبی و طبی فنری با کیفیت عالی و قیمت مناسب
تا 10 سال گارانتی | اورجینال | ارسال فوری به سراسر ایران کمتر از سه روز کاری

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *