تشک ایرانی بخریم یا تشک خارجی؟ + بررسی ویژگی ها

ایرانی بخریم یا تشک خارجی؟

تشک مناسب، تاثیر فراوانی در کیفیت و بهبود خواب افراد دارد. در حال حاضر انواع زیادی از تشک های ایرانی و خارجی در بازار وجود دارد که از نظر کیفیت با هم تفاوت دارند. به همان نسبتی که یک تشک مناسب، می تواند زمینه ساز خوابی آرام برای شما باشد نوع غیر استاندارد آن نیز می تواند سبب ایجاد مشکلات فیزیکی از قبیل فشار آمدن به مهره های کمر و بدن درد و… برای بدن شود.

بهترین نوع تشک برای خواب

در زمینه تولید تشک، برندهای زیادی مشغول به فعالیت هستند به طوری که امروزه مارک های زیادی از تشک در بازار وجود دارد. بسیاری از افراد هنگام خرید تشک بر سر این دوراهی قرار دارند که کدام یک از برندهای ایرانی و خارجی را انتخاب کنند. مهمترین نکته قابل توجه هنگام خرید تشک، توجه به کیفیت آن است. اگرچه شرکت های تولید کننده تشک، دارای سابقه درخشانی در زمینه تولید تشک هستند ولی باید دانست که امروزه برندهای ایرانی زیادی از تشک وجود دارد که از نظر کیفیت و استاندارد در رقابت با نمونه های خارجی هستند. تشک استاندارد، به نوعی از آن اختصاص دارد که از آسیب رسیدن به ستون فقرات و کمر انسان جلوگیری کند. با توجه به وزن و قد خود سعی کنید بهترین نمونه های تشک در ابعاد تک نفره و دو نفره را انتخاب کنید.

تشک خارجی و داخلی

ویژگی های مهم یک تشک مناسب

ابتدا باید گفت که تشک ها با توجه به جنس، نوع مواد بکار رفته در آنها و ارتفاعی که دارند شامل انواع تشک طبی، فنری، لاتکس، مموری فوم و… می شوند. هر کدام از تشک های نام برده شده از نظر خصوصیات و کیفیت با هم فرق دارند. نوع تشک و برند و کیفیت متریال تشک نیز از جمله مهمترین مواردی محسوب می شوند که هنگام خرید باید به آنها دقت زیادی داشته باشیم. از مهمترین خصوصیات یک تشک استاندارد این است که در آن از فنرهای قوی و استانداردی استفاده شده باشد. تشک، نباید خیلی نرم باشد زیرا این ویژگی باعث بروز آسیب های فیزیکی در بدن می شود. هرچه انعطاف پذیری تشک کمتر باشد بهتر است زیرا در این حالت باعث کمردرد نمی شود.

ایرانی بخریم یا تشک خارجی؟

ویژگی دیگر به نوع پارچه تشک اختصاص پیدا می کند؛ که باید از متریال هایی فاقد حساسیت برای پوست باشد و بتوان به راحتی آن را شستشو داد. ارتفاع تخت هم خیلی مهم است و از این نظر باید استانداردهای لازم رعایت شوند. تشک ها در انواع و ابعاد مختلفی ساخته می شوند که هر یک از آنها فضای کافی برای خوابیدن افراد دارد. به دلیل آنکه از مواد پر کردنی درجه یک و فاقد حساسیت برای پر کردن تشک استفاده می کنند دیده می شود که وزن آنها بسیار سبک است به طوری که به راحتی قابل جابجایی هستند.

تشک ایرانی یا خارجی

مسلما هنگام خرید، گزینه کیفیت مهمتر از خصوصیات دیگری مثل رنگ و زیبایی و… دارد. وجه تفاوت تشک های خارجی و ایرانی در کیفیت آنها می باشد. مهم نیست که شما چه برندی از تشک را برای خرید در نظر گرفته اید بلکه کیفیت تشک باید اهمیت داشته باشد. بسیاری از برندهای ایرانی تشک به دلیل داشتن جنس درجه یک و کیفیت عالی هم سطح نمونه های خارجی می باشند در حالی که با قیمت مناسب تری عرضه می شوند. این تصور را از ذهن خود دور کنید که تشک های خارجی برتر از نمونه های داخلی هستند؛ و هرگز بدون اطلاعات و شناخت قبلی اقدام به خرید برندهای ناشناخته نکنید.

ایرانی بخریم یا تشک خارجی و بررسی

اگر پیش از خرید، اطلاعات جامعی در مورد مارک و کیفیت انواع تشک به دست آورید به طور یقین، راحت تر می توانید از بین برندهای گوناگون، مناسب ترین نوع را با خیال مطمئن انتخاب کنید. استراحت کردن و خوابیدن جزیی از مهمترین بخش های زندگی هر فردی می باشد که برای تحقق آن باید یک تشک مناسب داشته باشیم. اهمیت تشک به حدی زیاد است که گاهی می تواند برخی از اختلالات خواب را هم برطرف نماید. اگر شما کیفیت و کارآیی را مقدم بر زیبایی و مدل تشک قرار دهید به طور مطمئن، موفق به انتخاب مناسب ترین برند از تشک خواهید شد.

نتیجه گیری

امروزه بر خلاف گذشته نمونه های زیادی از تشک درجه یک به بازار راه پیدا کرده است که مناسب و استاندارد هستند. زمانی که تشک شما جنس خوبی داشته باشد یقین بدانید که روی آن احساس آرامش داشته و در این صورت خوابی منظم و راحت را تجربه خواهید کرد. با توجه به کیفیت های متنوع تشک، اگر برای خرید نیاز به اطلاعات بیشتری دارید حتما با ما در ارتباط باشید تا به شما بهترین برندهای تشک را جهت خرید معرفی کنیم.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *