مزایای خواب کافی برای پوست که بهتر است بدانید!

خواب کافی برای پوست

دونا لوکارینی یکی از محققان بسیار حرفه ای می گوید که هر فرد بزرگسالی باید بین 7 تا 9 ساعت در شب بخوابد. لوکارینی عقیده دارد که خواب به ذهن انسان نیرو داده و بدن او را بازیابی می کند، بازیابی سیستم بدن شامل پوست هم می شود. علم پزشکی ثابت کرده افرادی که کمتر از 6 ساعت خواب خوب در شب دارند، بدون شک آثار سوء بی خوابی در ظاهر آن ها به خوبی دیده می شود.

در این مطلب هم ما تصمیم گرفته ایم در مورد فواید خواب روی پوست با شما عزیزان صحبت کنیم؛ پس همراه ما باشید!

کاهش سیاهی و پف دور چشم

در سال 2013 تحقیقاتی روی افراد مختلف انجام شده و آن تحقیقات نشان داده کسانی که برای خواب خود از یک تشک خوب استفاده نمی کنند و در شبانه روز خواب راحت و کافی ندارند، چشم هایشان متورم و قرمز شده و زیر چشم آنها چین و چروک، سیاهی و خطوط ریز بیشتری دیده می شود.

مزایای خواب کافی برای پوست

کاهش وزن

تحقیقاتی در Annals of Internal Medicine منتشر شده که نشان می دهد آن دسته افرادی که رژیم می گیرند اگر در شبانه روز خواب کافی روی یک تشک طبی فنری داشته باشند دقیقا همان اندازه وزن از دست می دهند که فرد رژیم گیرنده دیگری در شبانه روز خواب کافی ندارد. با این حال فرد رژیم گیرنده ای که به اندازه کافی می خوابند، حجم چربی بیشتری از دست می دهند. اما افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند، تنها یک چهارم از چربی های خود را از دست داده و بیشتر حجم وزن از دست رفته آن ها مربوط به ماهیچه هایشان است.

تولید کلاژن در پوست

هورمون های رشد انسانی هنگام خواب ترشح میشوند، این هورمون ها به تولید کلاژن در پوست کمک کرده و همین موضوع باعث می شود که شما پوستی شاداب و سالم داشته باشید. با تولید هرچه بیشتر کلاژن، چین و چروک های پوست کمتر شده و خطوط کمتری روی پوست دیده می شود. پس شما می توانید خوابی با کیفیت روی یک تشک طبی را تجربه کرده و از ظهور علائمی مانند چین و چروک روی صورت خود جلوگیری نمایید.

جلوگیری از بروز علائم پیری

خوابیدن همانطور که گفتیم به تولید کلاژن بیشتر پوست کمک می کند. کلاژن ماده ای است که به حفظ سلامت پوست می انجامد و باعث جلوگیری از پیری می شود. سعی کنید در شبانه روز به خصوص از ساعت 11 شب تا 6 بامداد روی یک تشک طبی فنری خواب راحتی داشته باشید، در چنین حالتی شما می توانید بعد از چند شبانه روز تاثیر خواب خوب خود را روی پوست خود مشاهده نمایید.

مزایای خواب کافی برای پوست

یکی از تاثیرات خواب کافی جلوگیری از افتادگی پوست است، به مرور زمان بدن روند پیری را طی می کند و سال به سال امکان افتادگی پوست شما بیشتر می شود؛ پس خوب بخوابید تا بتوانید از این مسئله جلوگیری کنید.

هیدراته شدن پوست

کمبود خواب احتمالا روی کم آب شدن پوست و خشک شدن آن تاثیر زیادی می گذارد. پوست های خشک و دهیدراته سریع تر از پوست های هیدراته پیر می شوند و چین و چروک های بیشتری هم روی آن ها دیده می شود؛ پس شما با خواب خوب در شب می توانید پوست خود را هیدراته کنید.

کاهش خطر آکنه

زمانی که شما به دور از یک تشک راحت کم خوابی را تجربه می کنید، بدن و ذهن شما تحت استرس زیادی قرار می گیرد و پوست شما هم از این استرس به دور نیست! اولین نشانه ها یا در واقع اولین واکنش پوست در مواجهه با استرس جوش و آکنه است. با این حال شما می توانید با خواب کافی روی تشک رویال در شب امکان بازسازی را برای پوست خود فراهم کنید.

مزایای خواب کافی برای پوست

ناخن های قوی تر، موهای سالم تر و پوست سالم تر

شاید شما متوجه نباشید، اما خواب کافی به حفظ و تعادل توزیع رطوبت در بدن شما کمک می کند. زمانی که سلول های شما هیدراته تر باشند، توانایی تولید کلاژن بیشتری دارند و همین موضوع روی درخشندگی پوست شما، سلامت موهایتان و قوت ناخن هایتان تاثیر می گذارد.

سخن آخر

تحقیقات انجام شده وسترن نشان می دهد که کیفیت خواب می تواند روی روند پیری و عملکرد پوست انسان تاثیرات زیادی بگذارد و خواب ناکافی می تواند به پیری منجر گردد.

محققان می گویند افرادی که خواب بی کیفیتی دارند، علائم پیری در مانند خطوط ریز، رنگدانه های ناهموار و همچنین کاهش خاصیت ارتجاعی در آن ها به راحتی دیده می شود. با این وجود پیشنهاد می کنیم از تشک رویال برای داشتن خوابی با کیفیت و کافی استفاده نمایید.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *