11 درمان خانگی صدرصدی سرماخوری


سوپ گوشت داغ، چای با عسل یا ترجیح می دهید میل کنید؟ در اینجا می توانید دریابید که از چه غذاهای ساده، حمام و سایر وسایل می توانید برای کمک به بهبود سیستم ایمنی خود استفاده کنید. تمام نکاتی که دوستان و خانواده پیشنهاد می کنند انجام دهید، واقعاً به سرماخوردگی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی کمک نمی کند. بنابراین ما 11 بهترین درمان خانگی را ارائه می کنیم که به زودی حتی بدترین سرماخوردگی را نیز به بهبودی تبدیل می کند.

امیکرون


درمان خانگی 1: حمام آب سرد بگیرید

 حمام آب سرد به بدن کمک می کند تا با ویروس ها و باکتری ها مبارزه کند و در نتیجه سریع تر بهبود یابد. یک حمام به اصطلاح “صعودی” برای این کار ایده آل است: آب حمام را تا 38 درجه گرم کنید، نمک دریا یا گیاهان دارویی (مثلا مریم گلی) را اضافه کنید و 10-15 دقیقه در آن حمام کنید. در همین حال، بارها و بارها به ریختن آب داغ ادامه دهید. پس از آن 15 دقیقه استراحت کنید. اگر تب خیلی زیاد است، برای جلوگیری از وارد آمدن فشار غیر ضروری به بدن، باید حمام پا انجام شود.

درمان خانگی 2: استنشاق با روغن ها و دمنوش های گیاهی

استنشاق بخار اثر خلط آور دارد و در هنگام تنفس احساس آرامش می کند. برای انجام این کار، یک قابلمه را با آب داغ و بخارپز پر کنید و چند قطره اسانس به آن اضافه کنید (مهم: اسانس 100٪).

این روغن ها برای سرماخوردگی موثر هستند:

آویشن

اکالیپتوس

نعناع تند

بخار داغ را حدود ده دقیقه استنشاق کنید و هرگز بیشتر از 20 دقیقه نکنید. با یک حوله روی سر، تأثیر آن به ویژه شدید است، زیرا بخار سریعتر خارج می شود و آب برای مدت طولانی تری گرمتر می ماند.

دمنوش های گیاهی نیز برای استنشاق مفید هستند:

آویشن

حکیم

درخت عرعر


درمان خانگی 3: کشک

کمپرس کشک گرم به بیماری های حاد دستگاه تنفسی مانند برونشیت، گلودرد یا سرفه کمک می کند.


درمان خانگی 4: عرق کردن میکروب ها

 تب روش طبیعی بدن برای مبارزه با ویروس ها و باکتری ها است. بنابراین، تا زمانی که دما از 39 تا 40 درجه تجاوز نکند یا پزشک به شما توصیه کند که از داروهای تب بر استفاده کنید، باید اجازه دهید بدن شما تب کند. اگر سرماخوردگی بدون تب دارید، می توانید خود را عرق کنید. یک حمام آب گرم، چند پتو در رختخواب یا نوشیدن و خوردن چای و سوپ بسیار گرم مناسب است.


درمان خانگی 5: سر خود را بالا نگه دارید

 بالش دوم (یا سوم) به شما کمک می کند هنگام خواب بهتر نفس بکشید. موکوس در موقعیت بالا می تواند بهتر تخلیه شود و راه های هوایی در طول شب آزاد می شوند. اما: اگر با چند بالش نمی توانید خوب بخوابید، بدون آن ها بخوابید. زیرا خواب آرام بهترین درمان است.

خانگی سرماخوردگی


درمان خانگی 6: سوپ انرژی زا بخورید

به جای سوپ مرغ که بسیار تبلیغ می شود، می توانید از جایگزین گیاهی نیز استفاده کنید که برای گیاهخواران و وگان ها نیز مناسب است. برای سوپ انرژی زا نیاز دارید 3 لیتر آب حدود 1 کیلوگرم سبزیجات به خصوص سبزیجات ریشه دار. انواع زیر توصیه می شود: کرفس، جعفری، ریشه جعفری، چغندر، هویج گیاهان و ادویه جات دلخواه. واریته های زیر به ویژه مناسب هستند: علوفه، برگ بو، شاخه آویشن، برگ مریم گلی کمی نمک مواد باید در قابلمه حدود 1 ساعت بجوشد. یا همه چیز را پوره می‌کنید یا با صاف کردن و نوشیدن مایع، اجزای جامد را جدا می‌کنید.


درمان خانگی 7: بینی خود را با نمک خوراکی بشویید

 آیا بینی شما بسته است و نمی توانید نفس بکشید؟ در داروخانه می توانید یک دوش بینی تهیه کنید که می تواند با آب و نمک خوراکی حل شده پر شود. دوش بینی به سرعت مخاط و باکتری ها را از بین می برد و نمک معمولی نیز اثر ضد باکتریایی دارد.


درمان خانگی 8: چای را با عسل بنوشید

 چای با عسل بهترین نوشیدنی برای سرماخوردگی است. هم چای و هم عسل حاوی ترکیبات آنتی باکتریال طبیعی هستند. دمنوش های گیاهی تهیه شده از سنجد، آویشن و شکوفه نمدار ایده آل هستند.


درمان خانگی 9: آب داغ را تبخیر کنید

آب تبخیر شده در اتاق به خشکی یا تحریک گلو و مجاری تنفسی کمک می کند. این باعث می شود تنفس راحت تر شود و خواب عمیق تری امکان پذیر شود.


درمان خانگی 10: ویتامین C و روی بخورید

 بهتر است هنگام سرماخوردگی از خوردن غذاهای ناسالم با قند زیاد پرهیز کنید. با غذاهای طبیعی که حاوی مواد تقویت کننده سیستم ایمنی مانند ویتامین C و روی هستند، بدن خود را به مسیر خود برگردانید. به ویژه مناسب هستند: ویتامین C: سیب، آناناس، گل کلم، فلفل پرتقال، کلم بروکلی، جوانه روی: اسفناج، بذر کتان، سیر، زرده تخم مرغ، برنج قهوه ای


درمان خانگی 11: با آب نمک غرغره کنید

 آبی که در آن آشپزی یا نمک دریا حل شده است به گلودرد کمک می کند. اگر روزی 3 بار با آن غرغره کنید، التهاب ناحیه گلو قابل مهار است.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *