چه زمان باید تشک را تعویض کنیم؟

در زمان خرید تشک برای خودتان به اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید متریال به کار رفته در تشک است چون همه عمر تشک بستگی به متریال به کار رفته در تشک دارد.شما می توانید زمان بیشتری از تشک خودتان استفاده کنید و بعد از گذشت چندین سال همچنان تشک شما سالم باشد ولی باید در زمان خرید تمام هواستان را جمع کنید و تشکی که مدنظرتان است رو خرید کنید و بتوانید سالیان سال بدون نگرانی تشک و فنرهایش از آن استفاده کنید پس بهتر است از برندی خرید کنید که بسیار پرطرفدار و پرآوازه است.

در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه متوجه شوید عمر تشک شما به سر رسیده است و باید آن را تعویض کنید پس در ادامه با ما همراه باشید.

1 1 5

گرفتن شکل موج دار در تشک

خیلی وقتا زمان خوابیدن بر روی تشک حس خواهیم کرد که تشک سطح ناهمواری دارد و خوابیدن بر روی تشک باعث می شود کمر ما درد بگیرد و حالت بدی داشته باشد به همین منظور زمانی که روتختی تخت را کنار زدید و حس کردید تشک شما سطح نامتقارنی دارد تشک را باید تعویض کنید.

باد کردن تشک در وسط و یا طرفین

یکی از مواردی که خیلی از ماها با آن برخورد کرده ایم تشک هایی است که متریال داخل تشک در وسط جمع شده ات و یا آنقدر به طرفین رفته است که وسط تشک گود شده است این هم یکی از نشانه های خراب شدن تشک است که باید به سرعت آن را تعویض کنید چون اگر دیر به اقدام تعویض تشک بروید ممکن است به ستون فقرات شما آسیب برساند.

2 2 5

به جا ماندن رد بدن بر روی تشک

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که هنگام خوابیدن بر روی تشک رد بدن شما بر روی تشک باقی بماند.مثلا زمانی که شما بر روی شکم می خوابید رد زانو شما برروی تشک بماند و زمانی که دوباره بخواهید برروی تشک بخوابید بدانید دقیقا زانو شما در چه ناحیه ای قرار گرفته است.

صدا تشک

یکی از مواردی که زمان خواب ممکن است آرامش خواب را از شما بگیرد سروصدا کردن تشک است.صدا دادن تشک به مشکل داشتن فنرهای تشک بستگی دارد.فنرهای تشک بعد از گذشت چندین سال به صدا در می آیند که این نشانه خراب شدن تشک شما است.

3 3 5

عدم تقارن در تشک

منظور از عدم تقارن در تشک یعنی اینکه یک قسمت از تشک سفت و یک قسمت نرم باشد به همین منظور تشک قابل استفاده نخواهد بود و باید تعویض شود.

طولانی شدن زمان خواب

یکی از مواردی که خیلی از افراد برایشان به وجود می آید زمان خوابشان تغییر می کند بطور معمول زمان خواب بین 10 تا 20 دقیقه است.اگر زمان به خواب رفتنتان بیشتر شده است باید به فکر تعویض تشک باشید.

تشک رویال

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *