ویژگی و کاربرد های محافظ تشک

و کاربرد های محافظ تشک 4

یکی دیگر از مزایای استفاده از محافظ تشک رویال افزایش عمر انواع تشک اعم از تشک طبی رویال، تشک‌های مموری فوم رویالف و تشک‌های طبی فنری رویال است. محافظ تشک رویال در اندازه، مدل و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

و کاربرد های محافظ تشک 3

کاربرد محافظ تشک

۱- پیشگیری از ساییدگی و پارگی تشک با استفاده از محافظ تشک

روکش فابریک تشک تا حدی از تشک در برابر ساییدگی جزئی و پارگی که ناشی از خواب و دراز کشیدن روی تشک ایجاد می‌شود محافظت می‌کند. به مرور زمان، تشک کثیف می‌شود و مواد و اشیا ریز به آن نفوذ می‌کنند و در تشک جمع می‌شوند یا بخش‌هایی از آن دچار ساییدگی می‌شود.

محافظ‌های تشک رویال، کاورهای تشک و پدهای تشک یا کاورهای جعبه فنر راه حلی برای مقابله با این مشکلات در حین استفاده از تشک هستند.

و کاربرد های محافظ تشک 2

۲- ضد آب بودن محافظ تشک

محافظ‌های ضد آب از تخریب تشک در برابر نشت مایعات و عرق افراد در حین خواب جلوگیری می‌کنند و در نتیجه از تجمع آلودگی و تولید کپک در لایه های زیرین تشک جلوگیری می‌شود.

این محافظ‌ها برای افرادی که در حین خواب زیاد عرق می‌کنند، یا افرادی که در تشک عادت به خوردن و نوشیدن دارند، خانواده‌های بچه دار، افرادی که دارای مشکل بی‌اختیاری ادرار هستند، حیوانات خانگی که در تختخواب می‌خوابند و یا افرادی که به دنبال محافظت از تشک خود در برابر لکه‌ها و تغییر رنگ هستند مفید و کاربردی هستند.

۳- ضد آلرژی بودن محافظ تشک

کنه‌های ناشی از گرد و غبار معمول‌ترین عامل آلرژی‌زا در منسوجات خانگی است. آن‌ها از پوسته‌های پوست انسان تغذیه می‌کنند و در محیط تشک پرورش می‌یابند.

مؤثرترین راه برای مقابله با آن‌ها و لذت بردن از یک محیط خواب سلامت استفاده از محافظ تشک ضدآلرژی است تا کاملاً تشک را از تمامی جهات بپوشاند.

و کاربرد های محافظ تشک 1

مواد آلرژی‌زای دیگر به خصوص برای افراد مبتلا به بیماری آسم، شوره بدن حیوانات، انواع قارچ و کپک‌ها هستند که می‌توانند به درون تشک‌های فاقد محافظ نفوذ کنند. کاورهای تشک از صاحبان حیوانات خانگی در برابر رشد شوره پوست حیوانات در تشک جلوگیری می‌کند.

محافظ‌های ضد آب می‌توانند مانع از ورود مایعات و رشد قارچ‌ها و کپک در تشک شوند.

۴- ضد حشرات موذی بودن محافط تشک

ساس‌های تشک، حشرات ریزی هستند که از خون انسان‌ها و حیوانات تغذیه می‌کنند و بنابراین ترجیح می‌دهند که در تشک و بالش زندگی کنند تا در نزدیکی منبع غذای خود باشند.

یکی از راه‌های پیشگیری از ورود این حشرات ریز به تخت خواب استفاده از پوشش محافظ ضد ساس است.

محافظ‌های ضد ساس کل تشک را از تمامی جهات محصور می‌کنند و دارای ضخامت بالایی هستند که مانع از نفوذ ساس به درون یا خارج از تشک می‌شوند.

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *