تشک مموری فوم رویال چیست؟ چه کاربردی دارد؟

مموری فوم چیست؟


فوم هوشمند (مموری فوم) با ماده ای که دانسیته و چگالی آن بالا می باشد به نام فوم پلی یورتان ؛ تشکیل می شود که تجهیزات پزشکی و صنعت تشک خواب از آن بهره فراوان می برند. فوم پلی یورتان دسته ای از مواد می باشند که رفتاری میان دو خاصیت ویسکوز بودن و کشسان بودن از خود نشان می دهند. این نوع فوم ها در واکنش به حرارت بدن و فشار وارد شده واکنش نشان داده و کمتر از چند دقیقه حالت و قالب بدن را به خود می گیرند. از این رو به آن فوم هوشمند نیز گفته می شود.

آیا شما باید یک تشک مموری فوم انتخاب کنید؟


خرید تشک امری کاملا شخصی است. ما همگی در مورد این که چه نوع تشکی راحت و آسایش بخش است و چه میزان نرمی یا سفتی تشک مناسب است، نظرات متفاوتی داریم. این موضوع از وزن گرفته تا سن، وضعیت سلامتی و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد.

از لحاظ میانگین کل، مردم به طور ویژه ای تشک مموری فوم را رضایت بخش تر از انواع تشک های فنری ارزیابی می کنند. اما با وجود این که آمارهای رضایت مصرف کنندگان به نفع تکنولوژی مموری فوم است اما همچنان درصدی از افراد هستند که این نوع تشک ها را ترجیح نمی دهند. به علاوه همه تشک های مموری فوم به شکل ایده آل تولید نشده اند و کیفیت، فرمول ساخت و مشخصات محصولات برند های مختلف با هم متفاوت است.

مزایای تشک مموری فوم


تشک مموری فوم، با داشتن محبوبیت خیلی زیاد، بازخورد خیلی خوبی از جانب خریداران دریافت کرده است. مهمترین مزایای آن بر راحتی و دوام بالا متمرکز است.

۱ – آزاد کردن نقاط فشار
یکی از مشخصات کلیدی که مموری فوم را از دیگر مواد مانند پلی فوم رایج ، فنرها و فیبرها متمایز می کند ، شکل واکنش پذیری مموری فوم در برابر فشار است. تشک مموری فوم به طور ویژه برای جذب فشار طراحی شده است. این امر به وسیله شکل پذیری به شکل جسم شخص و توزیع وزن بر روی سطح اتفاق می افتد.

۲ – محدود کردن انتقال حرکات
توانایی جدا کردن حرکات می تواند برای افرادی که همراه با زوج خود در یک تخت می خوابند مزیت مهمی باشد. در تشک های دیگری که این خاصیت را ندارند حرکت کردن یکی از زوجین در سمتی از تشک باعث انتقال حرکت به سمت دیگر تشک و ایجاد مزاحمت برای دیگری می شود. در تشک مموری فوم نیروی وارد شده توسط ماده فوم جذب می شود و اثر حرکتی به سمت دیگر تشک منتقل نمی شود.

۳ – پشتیبانی از پشت و مفاصل
در همان حال که وزن بدن بطور مساوی بر روی سطح تشک مموری فوم پخش می شود ، این موضع از جهت گیری طبیعی بدن شما نیز حمایت می کند. انواع دیگر تشک های فنری سفت، با متمرکز کردن وزن بدن در نقاط سنگین تر بدن باعث می شوند که زانو ، لگن ، کمر و مهره های گردن شما نسبت به ستون فقرات کج شوند و فشار بیشتری را تحمل کنند.

۴ – طول عمر خوبی را برای تشک فراهم می کند
خرید تشک برای یک خانه هزینه ای سنگین به بار می آورد و با توجه به هزینه آن مردم انتظار دارند که سال های طولانی از آن استفاده کنند و از خوابی خوب بر روی تشکی نو بهره ببرند.

با وجود این که تفاوت های قابل توجهی در انواع برندها وجود دارد اما در مجموع تشک مموری فوم از طول عمر مفید بهتری نسبت به تشک های فنری برخوردار است. این تشک ها کمتر شاهد شکم دادن و خم شدن در سال های ابتدایی استفاده از آن ها هستند.

اغلب تولید کنندگان تشک مموری فوم می گویند تشک هایشان کمتر نیاز به چرخاندن دارند. نکته مهم دیگر این است که اغلب برندهای شناخته شده برای تشک های مموری فوم خود گارانتی های 10 ساله ارائه می کنند.

۵ – گزینه های زیاد برای انتخاب از بین برندهای مختلف و قیمت های متفاوت
اغلب فروشگاه ها حداقل یک مدل ، تشک مموری فوم دارند و بیشتر مواقع در هر فروشگاه می توانید چندین مدل از چندین برند مختلف را پیدا کنید و حتی اگر بصورت آنلاین از طریق اینترنت جستجو کنید به گزینه های خیلی بیشتری دسترسی خواهید داشت.

تشک رویال با بررسی انواع تشک مموری فوم و رعایت استانداردهای جهانی، موفق به تولید تشک مموری فوم گردیده است که با بررسی انواع مختلف تشک مموری فوم رویال ، می توانید انتخابی درست و استاندارد داشته باشید و از خوابی سالم و نشاط آور بهره مند شوید.

تشک رویال

رضوانه نومیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.