تشک جهیزیه عروس


اصول تشک ها باید فرمت بسیار خاصی داشته باشند. اکثر خریداران در درجه اول به طول و عرض فکر می کنند. یک تشک معمولاً 200 سانتی متر طول دارد، طول های خاصی به ندرت درخواست می شود. عرض به عواملی مانند ابعاد تخت موجود، فضای اتاق خواب، اندازه خانواده و ترجیحات شخصی بستگی دارد. ارتفاع تشک به ندرت در خرید تشک جدید نقشی را ایفا می کند. یکی از دلایل این امر اغلب این است که به ندرت کسی از تأثیر ارتفاع تشک اطلاعی دارد. تحت شرایط خاص، می تواند به طور قابل توجهی راحتی خواب را بهبود بخشد. ابتدا به اصول ارتفاع تشک نگاه می کنیم.

برای شروع، مهم است بدانید که اصطلاح “ارتفاع” در مورد تشک می تواند معانی مختلفی داشته باشد. در معامله با ارتفاع هسته، ارتفاع کلی و ارتفاع پل مواجه خواهید شد. برای اینکه هنگام خرید تشک جدید خود علامت سوالی در ذهن نداشته باشید، می خواهیم تفاوت ها را برای شما شرح دهیم. هسته تشک با لایه های اضافی احاطه شده است. همه این لایه ها به ارتفاع کلی تشک کمک می کنند. رویه های اضافی، پد تشک یا ملحفه های تخت در نظر گرفته نمی شوند. بنابراین ارتفاع کلی تشک نتیجه ضخامت تمام لایه های مواد جدایی ناپذیر تشک است. این همچنین شامل پوشش های ویژه عرضه شده و همچنین پوشش هایی برای مبتلایان به آلرژی می شود. تشک های بلند معمولاً به طور قابل توجهی گران تر هستند. با این حال، ارتفاع کلی آنها اغلب تنها توسط لایه‌های اضافی پد ایجاد می‌شود.

همانطور که از نام آن پیداست، ارتفاع هسته، ارتفاع هسته تشک داخلی را توصیف می کند. به طور کلی تشک ها از سه قسمت تشکیل شده اند: هسته تشک غلاف هسته یا تکیه گاه یک طرفه روکش تشک مواد هسته عمدتاً برای خواص دروغگویی و راحتی تعیین کننده است. بنابراین ارتفاع هسته یک ویژگی کیفی بسیار مهم برای تشک ها در نظر گرفته می شود. هسته های تشک بسته به نوع تشک از مواد مختلفی ساخته می شوند. اینها تأثیر قابل توجهی بر نحوه عملکرد تشک دارند. تشک های ویسکو دارای هسته ای از فوم ویسکو هستند، در حالی که هسته تشک های لاتکس از لاتکس مصنوعی و/یا طبیعی فوم شده تشکیل شده است. هسته تشک فوم سرد از فوم سرد ساخته شده است، در هسته تشک فنری صدها تا هزاران فنر فولادی وجود دارد که از بیرون با لایه هایی از فوم یا پشمک پوشانده شده است.

رویال


چرا ضخامت تشک مهم است؟

 ضخامت تشک برای کیفیت تشک اهمیت کمتری دارد. عوامل اصلی در اینجا مواد و پردازش است. با این حال، ضخامت تشک هنوز هم می تواند نقش داشته باشد: به ویژه تختخواب های کناری باید روی یک تشک به اندازه کافی بلند بخوابند. اگر تشک خیلی پایین باشد، شانه‌ها و باسن‌تان می‌توانند تا فریم تخته ‌دار فرو روند. اگر روی یک تشک به اندازه کافی ضخیم دراز بکشید، ستون فقرات شما حتی زمانی که به پهلو دراز می کشید یک خط مستقیم تشکیل می دهد. بدن در یک موقعیت طبیعی قرار می‌گیرد که به دیسک‌های بین مهره‌ای و عضلات اجازه می‌دهد تا بازیابی شوند. اگر تشک خیلی صاف باشد، ستون فقرات در شب خمیده باقی می ماند. این وضعیت بد می تواند برای همیشه منجر به کمردرد و تنش عضلانی شود. اگر می خواهید از نظر ارگونومی درست بخوابید، تشک شما باید ارتفاع کلی مشخصی داشته باشد.

رویال زوجین


ضخامت تشک مناسب برای هر موقعیت خواب

ضخامت تشک مخصوصاً برای خواباننده های جانبی مهم است. از آنجایی که در این حالت، شانه‌ها و باسن به عمق تشک فرو می‌روند، تشک نباید خیلی صاف باشد. در غیر این صورت، ستون فقرات در طول شب خمیده است. این وضعیت بد می تواند منجر به کمردرد و تنش شود. فقط یک تشک با ارتفاع کافی می تواند از این امر جلوگیری کند. تشک ضخیم تر تضمین می کند که ستون فقرات همیشه در یک خط مستقیم قرار دارد و بدن می تواند در وضعیت سالم استراحت کند. ماهیچه ها و دیسک های بین مهره ای می توانند شل شوند. برای موقعیت های خواب دیگر، مانند دراز کشیدن روی شکم یا پشت، ارتفاع تشک چندان مهم نیست. تشک مناسب برای یک خواب سالم و ارگونومیک مناسب نه تنها با ضخامت تشک بلکه با توجه به نوع و اندازه تشک و وضعیت فیزیکی شما نیز تعیین می شود. احساس شخصی در وضعیت خوابیده یا درازکش نیز نقش دارد. مهم است که ستون فقرات همیشه در یک خط مستقیم نگه داشته شود. اینکه آیا این روی تشک ضخیم تر یا نازک تر بهتر عمل می کند بستگی به خود فرد دارد.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *