برای کاهش درد دیسک کمر چیکار کنیم؟

یکی از بیماری های شایع بین افراد بیماری دیسک کمر است. اگر شما درد در ناحیه کمر و پایین ران یا عضلات پایین کمر دارید به احتمال زیاد دیسک کمر دارید. درد دیسک کمر ممکن است بسیار شدید و یا خفیف باشد که بستگی به شدت دیسک کمرتان دارد. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا درد دیسک کمرتان کاهش یابد پس با ما همراه باشید.

علائم بیرون زدگی دیسک کمر

بعضی مواقع با شدت دیسک کمر ممکن است دیسک شما بیرون بزند و این موضوع کاملا به موقعیت دیسک شما مربوط می باشد. اگر دیسک شما بیرون بزند شما دچار درد در پایین کمر و ران ها دارید و یا ممکن است درحال کار باشید و نا تو آگاه پای شما بگیرد و دیگر نتوانید تکان بخورید و یا در ناحیه پا بی حس و ضعفی حس کنید تمامی این موارد مربوط به بیرون زدگی دیسک شما شود.

علائم شایع بیرون زدگی دیسک کمر:

درد شدید هنگام عطسه و سرفه

درد در ناحیه ران پا و کف پا

بی حسی پا

ضعف عضلانی

گرفتگی پا

درد در ناحیه پایین کمر

درد در ناحیه مچ پا

چجوری درد دیسک کمر را کاهش دهیم؟

به علت آنکه درد دیسک کمر بسیار شدید است و بعضی مواقع درد آن باعث خواهد شد تا افراد نتوانند طاقت بیاورند به همین عنوان در ادامه به راهکارهایی خواهیم پرداخت که درد دیسک کمر شما تا حدی کاهش یابد.

حوله داغ کنید

یکی از کارهایی که باعث خواهد شد تا درد کمر شما کاهش یابد گرما می باشد. بهتر است حوله ای گرم کنید و در ناحیه درد خود قرار دهید تا درد شما کمتر شود.

حالت ایستادن و نشستن را رعایت کنید

یکی از کارهایی که باعث می شود تا درد شما زیاد شود خم و راست شدن است. بهتر است برای برداشتم اجسام از روی زمین بنشینید و آن را بردار به هیچ عنوان خم نشوید. از خوابیدن به روی تشک اجتناب کنید. به هیچ عنوان از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنید.

وزنتان را کاهش دهید

یکی از علت های دیسک کمر بالا بودن وزن شما است. سعی کنید تا ند ممکن وزنتان را پایین بیاورید تا به کمرتان فشار وارد نشود.

از تشک مناسب استفاده کنید

اگر شما دارای دیسک کمر شدید هستید و یا به تازگی دچار دیسک کمر شده اید بهتر است از تشک مخصوص افراد دیسک کمر استفاده کنید. شما با خرید تشک برای دیسک کمر می توانید حالت خوابیدنتان را تا حد زیاد درست کنید و از کمردرد جلوگیری کنید.

تشک رویال

رضوانه نومیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.