انتخاب بالش مناسب | نحوه صحیح خوابیدن روی بالش

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 6

خوابیدن روی یک بالش نامناسب می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد و شما را به بیماری هایی نظیر تشدید سردردها، بی حس شدن شانه و بازو و خرخر کردن دچار کند. برای جلوگیری از درد کمر و گردن، تنها کافی است کافی است یک بالش بلند زیر سرتان قرار دهید.

متخصصان بسیار تاکید می کنند که در زمان خواب از بالش های استاندارد استفاده کنید چون با انتخاب یک بالش که شاید بسیار ناچیز به حساب آید باعث شود تا شما بیماری های جبران ناپذیری را به بدنتان وارد کنید و دیگر جای جبران نباشد.پس در انتخاب بالش تمام حواستان را جمع کنید تا از بالش خوبی خود و خانواده تان انتخاب کنید.با خواندن این مقاله به شما کمک می شود تا بهترین بالش و مناسب ترین بالش را شما انتخاب و خرید کنید.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 5

اگر به دنبال یک خواب راحت و با آرامش هستید باید در انتخاب بالش تان دقت کامل داشته باشید.داشتن یک بالش مناسب موجب می شود تا شما خوابی بسیار راحجت و بدون استرس داشته باشید.تجربه داشتن یک بالش خوب باعث خواهد شد شما از گردن درد و یا سردرد در امان باشید.داشتن یک بالش مناسب و استاندارد باعث خواهد شد شما خوابی راحت داشته باشید و مدت طولانی تری را در خواب به سر ببرید.
بیشتر ما روی بالش هایی می خوابیم که بسیار کثیف و قدیمی هستند. متخصصان خواب توصیه کرده اند که هر 12 یا 18 ماه یک بار، باید یک بالش جدید بخرید. اگر عمر بالش شما بیش از دو سال است، مطمئنا زمان تعویض آن فرارسیده است.

نه تنها یک بالش کهنه وسیله ای مناسب برای برطرف کردن نیاز شما به خواب مناسب نیست، بلکه این بالش ارزش ابتدایی خود را نیز از دست داده است و می تواند کوله باری از مواد آلرژن مانند قارچ، کپک و گرد و غبارهای بسیار ریز باشد که نیمی از وزن بالش کهنه شما را اشغال کرده اند.

خوابیدن روی یک بالش نامناسب می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد و شما را به بیماری هایی نظیر تشدید سردردها، بی حس شدن شانه و بازو و خرخر کردن دچار کند. برای جلوگیری از درد کمر و گردن، تنها کافی است کافی است یک بالش بلند زیر سرتان قرار دهید.

جنس بالش

در هنگام خرید مناسب به اولین نکته ای که باید توجه کنید جنس بالش است. بالش های طبی موجود، به 2 دسته فومی و بادی تقسیم می شوند که البته متخصصان توصیه می کنند اگر می خواهید از بالش های طبی استفاده کنید بهتر است از انواع فومی آن استفاده کنید.استفاده از بالش های بادی بسیار کار شما را سخت می کند ممکن است شما به سفر رفته باشید و بالش خود را ببرید باد کردن و بردن آن کار شما را سخت می کند پس بهتر است از بالش های فومی استفاده کنید.

بلش های طبی مانند شکل بالش های سنتی که در خانه هایمان داریم هستند ولی مواد داخل بالش به جای پشم و پشم شیشه از فوم پر شده است.سایز این نوع از بالش ها 70 در 50 می باشدو دارای رویه پنبه ای و بسیار نرم است.بهتر است از بالش های ضد باکتری خرید کنید تا خیالتان از آلودگی و باکتری ها جمع باشد.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 2

جنس بالش باید پر، اسفنج یا الیاف باشد؟

بالش های پری که از پرز لایه زیرین پرهای غاز یا اردک پر شده اند، نرم ترین و گران ترین نوع بالش هستند. برای تعادل بیشتر، شما می توانید بالش خود را از مخلوط پر و کرک یا پر خالص که کمی سفت تر است، انتخاب کنید.

بالش های پرشده از الیاف پلی استری، نازک و نرم بوده و قیمت مناسبی دارند. اما ممکن است در اثر شست وشو در آن برآمدگی ایجاد شود و قلنبه قلنبه شوند.

بالش های اسفنجی نیز بسیار نرم و دارای اشکال گوناگون منحنی مانندی هستند که از گردن و سر محافظت می کنند و خود به خود حالت سر را به خود می گیرند. اما حتی بالش های اسفنجی ای که قیمت های بالاتری دارند نیز نسبت به آنها که ارزان ترند، از نظر راحتی هیچ گونه برتری ای ندارند.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 4

بالش باید نرم باشد یا سفت؟

به شیوه خوابیدن خود توجه کنید. کسانی که به پشت یا طاق باز می خوابند، باید یک بالش متوسط و سفت را بدون اینکه سرشان به جلو متمایل شود، زیر سر خود بگذارند. همچنین آنها باید بالشی را بیابند که برای قرار گرفتن گردن، قوس بیشتری داشته باشد.

کسانی که به پهلو می خوابند، یک بالش نازک و سفت بهترین تکیه گاه برای آنهاست تا فضای خالی بین گوش و شانه آنها را پر کند.

کسانی هم که روی شکم یا دمر می خوابند، به یک بالش نرم تر نیاز دارند تا از فشار وارده به گردن جلوگیری کند.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش

بالش های طبی برای افراد و شرایط خاص

نوعی بالش وجود دارد که برای افراد خاصی طراحی شده است. مانند بالش های ضدآلرژی که از مواد ترکیبی درست شده که برای افرادی است که به پر حساسیت دارند. پژوهش های متعدد نشان داده است که بالش های ضدآلرژی، بهترین محافظ در برابر گردوغبارهای بسیار ریز و ذراتی که در پر وجود دارند، هستند.

از بالشی استفاده کنید که باعث گرم کردن سرتان و تعریق نشود. این نوع بالش ها، بالش های خنکی هستند که از دانه های ریزی پُر شده اند که گرما را جذب می کنند و طوری از سطح آن خارج می کنند که صورت را خنک نگه می دارند. با این بالش ها شما مجبور نیستید برای خنک شدن، مرتب بالش خود را برگردانید.

بالش هایی وجود دارد که مخصوص کسانی است که از گردن درد رنج می برند. این بالش ها که در طرح ها و اندازه های گوناگون در دسترس هستند، برای محافظت بیشتر از گردن طراحی شده اند. با اینکه مطالعات زیادی مبنی بر کارآمد بودن این بالش ها صورت نگرفته است، اما پس از مدتی استفاده از آن، متوجه کارآیی خوب آن خواهید شد.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 8

بالش های شیبدار مثلثی شکلی هم موجود است که برای افرادی که دچار سوزش معده (ترش کردن غذا) هستند، بسیار مناسب است. موقع طاقباز خوابیدن روی این بالش ها، مری از شکم بالاتر قرار می گیرد تا مانع از برگشت اسید معده که سبب به وجود آمدن سوزش معده می شود، گردد. با این حال برخی از این افراد به دلیل اینکه روی این بالش ها سر می خورند، نمی توانند از این نوع استفاده کنند.

وقتی خانم های باردار به سه ماهه دوم بارداری خود می رسند، برای راحت خوابیدن دچار مشکل می شوند که برای حل آن بالش هایی مخصوص مادران باردار طراحی شده است. این نوع بالش ها چند نوع طرح مختلف دارند که از منحنی کوچک به شکل U تشکیل شده که برای تکیه دادن شکم و بدن به آن طراحی شده است و هنگام خوابیدن به پهلو از سر، ران ها، کمر و پاها محافظت می کند.

نوع دیگری از بالش ها بسیار جالب هستند. آنها بالش های صوتی هستند که برای افرادی تهیه شده که هنگام خواب دوست دارند به موسیقی های آرامبخش گوش دهند. این بالش با یک گوشی استاندارد به یک منبع صوتی وصل می شود و دارای لایه ای است که رویه اسپیکرها را از آن درست می کنند تا موسیقی را با صدایی آرام پخش کند که فقط کسی که روی آن خوابیده بتواند صدا را بشنود. برخی از این بالش های صوتی مانند یک ساعت زنگدار عمل می کنند.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 3

گردن درد

خیلی از افرادی که در جمعی هستند دچار گردن درد هستند مخصوصا افرادی که دائما با کامپیوتر و یا درحال رانندگی هستند بیشتر دچار گردن درد هستند این افراد باید از بالش های دورگردنی استفاده کنند. البته نوع دیگری از این بالش های u شکل وجود دارد که دور بدن قرار می گیرد و برای کسانی که گودی کمر داشته و مجبورند به پهلو بخوابند مناسب است.

زانو درد

اگر جزو افرادی هستید که زانو درد دارید به هیچ عنوان نباید به پهلو بخوابید چون خوابیدن به پهلو باعث خواهد شد زانوها بیشتر ساییدگی داشته باشند.این افراد باید از بالش های مخصوص زانو درد استفاده کنند و آنهارا لای پاهایشان قرار دهند و از درد زانو جلوگیری کند. بالش های رویال یکی از بالش های معتبر در بازارهای امروزی است.بالش رویال انواع بالش استاندارد و مورد تایید متخصصان را با قیمتی مناسب به شما مشتریان عزیز عرضه می کند.

بالش مناسب نحوه صحیح خوابیدن روی بالش 7

5 از 5
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *