نکات مهم قبل از رابطه جنسی

روابط عاشقانه


هر چند وقت یک بار باید آمیزش داشته باشم؟

 اگر زوج‌ها خواهان داشتن فرزند هستند، معمولاً برای افزایش شانس بارداری رابطه جنسی دارند. اما رابطه جنسی مکرر در هنگام تلاش برای بچه دار شدن چقدر مفید است؟

 آیا باید حتماً هر روز رابطه جنسی داشته باشید؟

 تمایل به بچه دار شدن: آیا هر روز به رابطه جنسی نیاز دارم؟ دیدگاه های مختلفی در مورد اینکه کدام سیستم برای بچه دار شدن برای شما بهتر است وجود دارد. برخی از متخصصان بر برنامه ریزی دقیق تکیه می کنند و توصیه می کنند فقط در روزهای خاصی قبل و بعد از تخمک گذاری با هم بخوابید تا کیفیت اسپرم تا حد امکان بالا بماند.

کمتر اغلب بیشتر است به طور کلی، اگر می خواهید بچه دار شوید، رابطه جنسی منظم بهترین راه برای باردار شدن در سریع ترین زمان ممکن است. این نتیجه یک مطالعه توسط موسسه Kinsey در دانشگاه ایندیانا است. دانشمندان بررسی کردند که آیا رابطه جنسی بر سیستم ایمنی زنان تأثیر می گذارد یا خیر. به گفته رهبر پژوهش، تیرنی لورنز، سیستم ایمنی زنان به طور معمول با مهاجمانی مانند پاتوژن های بالقوه مبارزه می کند. این می تواند شامل اسپرم مرد نیز باشد. با این حال، اگر زنانی که می‌خواهند بچه دار شوند، هر روز دوم یا سوم به طور منظم رابطه جنسی داشته باشند، سیستم ایمنی بدن به سلول‌های اسپرم عادت می‌کند. این به آنها شانس بیشتری برای نفوذ به رحم و توانایی بارور کردن یک سلول تخمک می دهد.

رویال زوجین


زمان: چه زمانی باید رابطه جنسی داشته باشم؟

زمانی که رابطه جنسی دارید برای تمایل به بچه دار شدن نیز تعیین کننده است. زیرا در چرخه ماهانه فقط چند روز بارور وجود دارد. به طور کلی، زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای باردار شدن در نظر گرفته می شود. خود تخمک ماده فقط برای 12 تا 24 ساعت قابل لقاح است. از سوی دیگر، اسپرم مرد می‌تواند پنج تا شش روز در رحم زنده بماند. بنابراین، رابطه جنسی مکرر قبل و در حین تخمک گذاری بسیار موثر است. اکنون ماشین حساب ها و جداولی وجود دارد که می توانید از آنها برای تعیین روزهای باروری استفاده کنید. محاسبات نسبتا دقیق است و از برنامه ریزی زوج هایی که می خواهند بچه دار شوند پشتیبانی می کند. اینکه هر چند وقت یکبار در این مدت رابطه جنسی داشته باشید کاملاً به شما و میل شما بستگی دارد. به طور کلی، زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای باردار شدن در نظر گرفته می شود.


شدت:

 رابطه جنسی خوب از لقاح حمایت می کند اما مهمتر از دفعات و زمان، شدت مقاربت است. پس علم و نصیحت را در حین آمیزش کنار بگذارید و مهمتر از همه از اوقات صمیمی با هم لذت ببرید. زمان برای حساس بودن به جای رابطه جنسی برنامه ریزی شده است مهمتر از همه، مهم است که هر دو تا حد امکان آرام و بدون فشار به موضوع بپردازند. توقعات خیلی زیاد منجر به استرس و ناراحتی می شود و ممکن است مانع از برآورده شدن آرزوی شما برای بچه دار شدن شود. اینکه چند وقت یکبار و چه زمانی رابطه جنسی دارید اساساً ثانویه است. نکته اصلی این است که شما و شریک زندگی خود زمان منظمی برای یکدیگر داشته باشید. برای در آغوش گرفتن، عاشق بودن و برنامه ریزی. بیشتر با هم بیرون بروید، از هوای تازه لذت ببرید یا سفر کنید. در یک شراکت شاد، اغلب به تنهایی با فرزندان کار می کند. ارگاسم زن باعث لقاح می شود ارگاسم زن نیز تأثیر مثبتی بر لقاح سلول تخمک دارد. این نتیجه ای است که توسط یوهانس هوبر متخصص زنان و زایمان از وین به دست آمده است. در نتیجه مقدار زیادی از ماده پیام رسان اکسی توسین در حین ارگاسم آزاد می شود. این امر باعث انقباض عضلات رحم می شود. اگر مرد همزمان ارگاسم داشته باشد، انقباضات باعث می شود که اسپرم راحت تر به تخمک برسد. علاوه بر این، اگر مقاربت در روزهای باروری انجام شود، ارگاسم زن نیز می تواند به طور خود به خود باعث تخمک گذاری شود. این همچنین می تواند باعث افزایش بارداری شود.


اگر می خواهید بچه دار شوید کدام موقعیت مناسب است؟

 بهترین وضعیت برای باردار شدن، وضعیتی است که اسپرم تا حد ممکن جلوی رحم برده شود. اینها بیش از همه عبارتند از: مقام مبلغین سبک سگی رابطه جنسی از پهلو به طور کلی موقعیتی که اسپرم بتواند قوانین جاذبه را رعایت کند برای باردار شدن مناسب است. به عبارت دیگر، موقعیت هایی که در آن مرد بالای زن دراز می کشد و/یا عضو او می تواند عمیقاً در آن نفوذ کند. نشستن یا ایستادن رابطه جنسی با نیروی جاذبه مقابله می کند و بنابراین برای زنانی که می خواهند باردار شوند کمتر مناسب است. این موقعیت همچنین باید برای هر دو شریک راحت و لذت بخش باشد. این مهم در رابطه جنسی تنظیم خانواده است.

برای زن و شوهرا

اگر می خواهید بچه دار شوید، نکات و اقدامات بیشتری را انجام دهید اینکه چگونه و چند وقت یکبار رابطه جنسی دارید، مبنای مهمی برای بارداری اولیه است. در صورت تمایل به بچه دار شدن، مراجعه به متخصص زنان نیز توصیه می شود. در طی معاینه، او مشخص خواهد کرد که آیا شما از نظر بدنی آماده هستید و برای بارداری آماده هستید یا خیر. آنها همچنین می توانند از آزمایش خون استفاده کنند تا ببینند آیا ممکن است به مکمل های غذایی مانند ویتامین ها، مواد معدنی، اسید فولیک یا آهن نیاز داشته باشید یا خیر. رژیم غذایی آگاهانه نیز از این پس برای شما و همسرتان مهم است. با انجام این کار، شرایط بهینه را برای رشد یک نوزاد سالم در شکم خود تضمین می کنید. برای همسرتان، یک رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی ویتامین و عناصر کمیاب، اسپرم با کیفیت بالا را تضمین می کند. همچنین اقدامات دیگری برای مردانی که می خواهند بچه دار شوند وجود دارد تا تأثیر مثبتی بر این روند داشته باشند. اینها برای مثال عبارتند از

پرهیز از نیکوتین و الکل

تمرین منظم

 کاهش استرس هدفمند

 حمایت عاشقانه از طرف شریک زندگی

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *