علائم بارداری

33 1


آیا شما باردار هستید؟ علائم اولیه بارداری این دوره بالاخره به پایان رسیده است. اگر در تلاش برای بچه دار شدن هستید، امیدواریم که این بار موفق به بارداری شده باشید. آزمایش بارداری به زودی بیشتر به شما خواهد گفت. در این بین، می توانید خودتان نیز مشاهده کنید که آیا متوجه تغییراتی در خود می شوید یا خیر. بدن شما معمولاً به وضوح به شما نشان می دهد که لقاح انجام شده است. بیشتر علائم مربوط به افزایش سطح هورمون است. البته هر ویژگی به خودی خود به معنای باردار بودن شما نیست. اما هر چه علائم معمولی بیشتری را مشاهده کنید، احتمال آن بیشتر است. با این حال، در نهایت، فقط پزشک می تواند بیانیه قطعی را بیان کند: “شما باردار هستید تبریک می گویم.


علائم اولیه نامشخص بارداری

 اولین علائم بارداری به همان اندازه که نامشخص هستند متنوع هستند. آنها اغلب قبل از توقف قاعدگی ظاهر می شوند. اینها می توانند علائم اولیه بارداری باشند.

تهوع و استفراغ خستگی و فرسودگی سرب میل مکرر به ادرار کردن هوس ها و هوس های غیرعادی برای غذا سینه های حساس و نوک سینه های تیره تر تغییر حس بویایی و چشایی گرفتگی شکم، خونریزی و ترشح جهش رشد در مو و ناخن تغییرات پوستی فراموشی نوسانات خلقی نفخ یا یبوست بد خوابی


حالت تهوع و استفراغ

احتمالاً شناخته‌شده‌ترین نشانه بارداری را هزاران بار در فیلم‌ها دیده‌اید: قهرمان با عجله فرار می‌کند، اما ناگهان پرت می‌شود. اگرچه او هنوز نمی داند که صاحب فرزند شده است، اما همه در سینما این اشاره را درک کردند. در واقعیت، حالت تهوع چندان معمولی نیست. برخی از زنان احساس تهوع بسیار می کنند و برخی دیگر حداکثر کمی در معده احساس تهوع می کنند. ما می دانیم که در مورد حالت تهوع چه کاری می توانید انجام دهید.


خستگی و فرسودگی

 سرب آیا در طول روز آنقدر خسته هستید که انگار شب را پشت سر گذاشته اید؟ در خانه، مبل از قبل ظهر زنگ می زند، جایی که چشمان شما به خودی خود بسته می شود؟ نیاز شدید به خواب یکی از شایع ترین علائم بارداری است. اگر متوجه خستگی یا خستگی شدید غیرمعمول شدید، ممکن است باردار باشید.

میل مکرر به ادرار کردن

میل مکرر به ادرار کردن شما مدام باید به سمت توالت بدوید، حتی اگر بیش از حد معمول مشروب ننوشید. این می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های اولیه بارداری باشد: پس از کاشت جنین، هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG) تولید می‌شود و ممکن است لازم باشد بیشتر به دستشویی بروید.


هوس ها و هوس های غیرعادی برای غذا

 آیا بدن شما برای شکلات فریاد می زند یا شب ها برای خرید چیپس های چرب از پمپ بنزین بیدار می شوید؟ یا هوس غیر معمول دیگری دارید؟ بینگو! به احتمال زیاد باردار هستید بسیاری از زنان ترجیحات غذایی عجیب و غریب را به عنوان نشانه های اولیه بارداری گزارش می دهند: به عنوان مثال، سس سالسا داغ را مستقیماً از لیوان می ریزند یا، به عنوان گیاهخواران متقاعد، ترجیح می دهند یک سالامی دلچسب را گاز بگیرند.


سینه های حساس و نوک سینه های تیره تر

 سینه های شما همچنین می توانند علائم اولیه بارداری را ارسال کنند. مراقب علائم زیر باشید: سینه ها مانند قبل از پریود شروع به احساس کشش و سفت شدن می کنند. چاق و بزرگتر به نظر می رسد و به لمس بسیار حساس است. هاله دور چشم شما اغلب تیره‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد. با این حال، تغییر رنگ می‌تواند به دلیل عدم تعادل هورمونی یا بارداری قبلی نیز باشد.

بارداری


تغییر حس بویایی و چشایی

 از یک روز به روز دیگر متوجه می شوید که مواد شوینده بوی غیر قابل تحملی می دهد. یا از شوهرتان شکایت می کنید که اخیراً خودش را در ادو تویلت حمام کرده است. آیا با آن آشنایی دارید؟ در اوایل بارداری، بسیار رایج است که شما به بوها بسیار حساس باشید. برخی از زنان طعم فلزی عجیبی در دهان خود دارند. یکی دیگر از نشانه های اولیه بارداری نیز می تواند این باشد: شما دچار بیزاری ناگهانی از الکل می شوید یا به طور ناگهانی سیگار را ترک می کنید.


گرفتگی شکم، خونریزی و ترشح

یک کشش در شکم وجود دارد، انگار سیکل قاعدگی در راه است. شما ناامید فکر می کنید: «دوباره با بچه کار نکردم!» یا حتی متوجه لکه بینی یا ترشح کوچکی می شوید. اما روز به روز می گذرد و پریود نمی شود. سپس علائم می تواند نشانه های اولیه بارداری باشد. این علائم معمولا بی ضرر هستند و به دلیل کاشت تخمک بارور شده در رحم است. اگر می‌خواهید در امنیت باشید، می‌توانید آن را با بدن خود راحت کنید و بدون ورزش انجام دهید. اگر چیزی برای شما غیرعادی به نظر می رسد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.


افزایش دمای پایه بدن

 شما می توانید با اندازه گیری منظم دمای پایه بدن خود متوجه بارداری خود شوید: اگر دمای بدن شما پس از بیدار شدن از خواب در صبح بیش از حد معمول برای هجده روز باشد، احتمالاً باردار هستید.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *