حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0

سبد خرید شما خالی است.

انتخاب تشک خواب مناسب :

پارامترهای تشک خواب به طور قابل توجهی بر راحتی و سلامت خواب تاثیر می گذارند، که توسط مطالعات وسیع بیومکانیک حمایت از خواب برای جلوگیری از مشکلات اسکلتی عضلانی مرتبط با خواب نشان داده شده است. یک تشک خواب به خوبی طراحی شده اغلب دارای توانایی برای به حداقل رساندن نقاط با فشار بالا بر روی بدن است. اگر تشک برای فرد مناسب نباشد، زخم های فشار ممکن است در مناطقی از بدن که فشار خون متمرکز است، پیش بیاید. 
تشک خواب مناسب یکی از مهمترین نیازمندیهای خواب به شمار می رود چرا که تنها در خواب است که بدن فعالیت روزانه و خستگی های چندین ساعت کار متداول را میتواند دفع کند، این خستگی ها میتواند جهت ورزش کردن، درس خواندن، کار کردن و حتی بیدار بودن یا صحبت کردن باشد. نوع تشک را با توجه به وضعیت جسمانی خود مشخص کنید. قبل از هر کاری باید با توجه به وضعیت جسمانی خود یک تشک مناسب انتخاب کنید. بهترین تشک تخت خواب، تشکی با سطح بالاتر از تخت و با ارتفاع زیاد است. تشک های طبی و خوشخواب ارتفاع های متفاوتی دارند. در انواع تشک ها، محتویات تشک و مواد استفاده شده متفاوت است. از جمله مواد تشکیل دهنده تشک های خوشخواب می توان به نمد، فنر، موکت، یوتولیت و فوم اشاره کرد اما در مقابل تشک های معمولی تنها از فنر تشکیل شده اند و داخل آن ها با ابر، پر یا پشم پر شده است.

در زمان خرید تشک خواب سلامت جسمانی مهم ترین نکته است. یک تشک خوب نه زیادی سفت است که انحنای کمر را از بین ببرد و نه زیادی نرم که انحنای کمر بیش از اندازه و در نتیجه فرد کمردرد شود. در انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد، تشک خوب باید بتواند با توجه به نیاز فرد و بسته به راجتی او در خواب، این مشکل را برای وی حل نموده و باعث لذت بردن شخص در هنگام خواب گردد.
تشک خواب طبی سطحی سفت و انعطاف ناپذیر دارند که باعث می شود برای سلامت بدن و به ویژه جلوگیری از گودی کمر و فاصله بین مهره ها مفید باشد، از طرف دیگر طول تخت نیز بایستی از ارتفاع قد شما 10 تا 15 سانتی متر بیشتر باشد.
برای آزمایش نرمی یا سفتی یک تشک بر روی آن بخوابید اگر تشک خواب گودی کمر شما را پر کرد شما تشک نرمی انتخاب کرده ایددر غیر این صورت بسته به میزان پوشش و تو رفتگی بدن میزان سختی تشک خواب معلوم خواهد شد.
کیفیت مواد به کار رفته در تشک خواب مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد.

تشک رویال